Wystarczyły trzy sety! Bez wielkich emocji w hitowym starciu Developresu z ŁKS

Siatkarka Developresu Ann Kalandadze oraz Valentina Diouf i Aleksandra Gryka z ŁKS podczas meczu 17. kolejki Tauron Ligi.

W hitowym starciu 17. kolejki Tauron Ligi siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Łodzianki zdecydowanie wygrały dwa pierwsze sety, w trzecim było nieco więcej walki i emocji, ale ekipa trenera Alessandro Chiappiniego rozstrzygnęła na swoją korzyść rywalizację na przewagi. ŁKS Commercecon pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w ekstraklasie siatkarek.

Siatkarki Developresu dobrze rozpoczęły to spotkanie, po asie serwisowym Ann Kalandadze prowadziły 3:1. Łodzianki odpowiedziały serią wygranych akcji i kilka chwil później było już 3:8. W środkowej części seta gospodynie złapały kontakt (11:12), ale siatkarki ŁKS odbudowały przewagę. Kapitalnie zagrały w końcówce, wygrywając serię akcji od stanu 19:21 do 19:25. Seta dwoma asami serwisowymi zakończyła Valentina Diouf (19:25).

Druga partia to udanie otwarcie ekipy z Łodzi. Po reprymendzie ze strony trenera Stephane Antigi gospodynie odrobiły straty (11:11), wyrównana walka nie trwała jednak długo. Przy stanie 17:21, po zderzeniu z koleżanką z drużyny, boisko musiała na moment opuścić Kamila Witkowska. Ta sytuacja nie zdeprymowała jednak przyjezdnych, które znów rozegrały końcówkę po swojej myśli. Aleksandra Gryka skutecznym atakiem ustaliła wynik seta na 20:25.

Od początku trzeciej odsłony rzeszowianki odważniej grały w polu serwisowym. W efekcie obie ekipy toczyły zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę, niż w poprzednich setach. W pewnym momencie wydawało się, że gospodynie są na dobrej drodze do przedłużenia meczu; w końcówce prowadziły 23:19... W odpowiedzi poszła seria rywalek i po skutecznym ataku Diouf łodzianki miały piłkę meczową (23:24). Weronika Centka rozpoczęła rywalizację na przewagi, którą wygrały siatkarki ŁKS Commercecon. Diouf kolejnym skutecznym uderzeniem zakończyła rywalizację w hicie Tauron Ligi (25:27).

Skrót meczu Developres - ŁKS:

Najwięcej punktów: Weronika Centka (11) – Developres; Valentina Diouf (19), Kamila Witkowska (12), Aleksandra Gryka (10) – ŁKS. MVP: Kamila Witkowska (8/15 = 53% skuteczności w ataku + 4 bloki).

ŁKS Commercecon Łódź jest liderem Tauron Ligi z dorobkiem 44 punktów (mecze 15–0). Developres Bella Dolina Rzeszów zajmuje drugie miejsce – 43 punkty (mecze 14–2). Grupa Azoty Chemik Police, która plasuje się na trzeciej pozycji, traci do rzeszowianek dziesięć oczek.

Developres: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojevic, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Julia Bińczycka, Izabella Rapacz, Weronika Szlagowska, Anna Obiała. Trener: Stéphane Antiga
ŁKS: Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryszczuk, Angelika Gajer, Natalia Dróżdż, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki meczów 17. kolejki Tauron Ligi:

2023-02-24: Roleski Grupa Azoty Tarnów – Moya Radomka Lotnisko Radom 2:3 (25:14, 22:25, 13:25, 25:15, 12:15)
2023-02-25: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 3:0 (25:21, 25:15, 25:14)
2023-02-26: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:19, 19:17)
2023-02-26: Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 24:26, 11:25)
2023-02-26: Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (19:25, 20:25, 25:27).