MŚ Oberstdorf 2021: Granerud z koronawirusem. Co dalej z Norwegami?

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021: Granerud z koronawirusem. Co dalej z Norwegami?
Fot. PAP

Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem. To oznacza, że Norwega zabraknie w najbliższym konkursie MŚ w Oberstdorfie na skoczni dużej. Pod znakiem zapytania stoi także występ pozostałych reprezentantów Norwegii, którzy mieli z nim ostatnio kontakt.

Według doniesień "Verdens Gang" Halvor Egner Granerud miał pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Zakażenie wirusem potwierdził także sam zawodnik.

 

- Jest mi bardzo smutno, ale czuję się dobrze i zakażenie przechodzę z łagodnymi objawami - powiedział Granerud.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cztery Polki w konkursie, Kramer wygrała kwalifikacje

 

Norweski skoczek był jednym z faworytów piątkowego konkursu indywidualnego, a jego nieobecność może być bolesna nie tylko dla fanów skoków narciarskich, ale także całej reprezentacji. Pozytywny wynik testu może oznaczać, że Norwegów w ogóle zabraknie w rywalizacji na dużym obiekcie.

 

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wszyscy, którzy mieli kontakt z Granerudem w ciągu ostatnich 72 godzin, muszą zostać odizolowani i przejdą kolejne testy. Dopiero ich negatywny wynik pozwoli na zakończenie izolacji.

 

Trudno spodziewać się, że reprezentanci Norwegii nie przebywali ze swoim kolegą z drużyny, więc izolacja jest co najmniej pewna, a czas działa na niekorzyść zawodników.

 

ZOBACZ TAKŻE: Brutalna prawda Adama Małysza o skokach kobiet w Polsce. "Nie jest wesoło"

 

Serie treningowe na skoczni dużej rozpoczynają się w środę. Na czwartek zaplanowano kwalifikacje, w piątek ma odbyć się konkurs indywidualny, a w sobotę zawody drużynowe. Czy wystąpią w nich Norwegowie? Przekonamy się zapewne w ciągu następnych kilku dni.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze