PŚ w skokach narciarskich: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą

Zimowe
PŚ w skokach narciarskich: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą
fot. PAP/EPA
Kryształową Kulę ma już zapewnioną Norweg Halvor Egner Granerud.

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicy, w tym jeden dodatkowy w tej słoweńskiej miejscowości. To oznacza, że Kryształową Kulę ma już zapewnioną Norweg Halvor Egner Granerud.

W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler 1018 i Kamil Stoch 944. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła siódmy 743.

 

Pucharowy kalendarz w sezonie 2020/2021 obejmuje jeszcze indywidualne konkursy 25 (dodatkowy), 26 i 28 marca oraz drużynowy 27 marca – wszystkie w Planicy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Terminarz startów Polaków na MŚ Oberstdorf 2021

 

Wcześniej był planowany cykl Raw Air (12-21 marca), ale już od pewnego czasu wiadomo, że nie dojdzie do skutku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Norwegii.

 

FIS próbowała znaleźć zastępstwo dla odwołanych zawodów, np. w postaci dwóch finałowych weekendów sezonu w Planicy. Ostatecznie tego pomysłu nie uda się zrealizować, a przyczyną są m.in. sprawy finansowe, tj. chodzi o brak kibiców podczas konkursów.

 

W Słowenii Kryształową Kulę odbierze Granerud (w środę – w trakcie MŚ – poinformowano, że jest zakażony koronawirusem), zaś trwa walka o Małą Kryształową Kulę za pucharowy triumf w lotach narciarskich.

 

W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzi Norwegia 4815 pkt, przed Polską 4337 i Niemcami 3341.

 

Więcej o całej sytuacji z zapewnieniem sobie Kryształowej Kuli przez Halvora Egnera Graneruda przeczytacie na portalu interia.pl ---> TUTAJ.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze