Rekordowe zarobki siatkarek. Zawodniczka z TAURON Ligi w TOP 15

Siatkówka
Rekordowe zarobki siatkarek. Zawodniczka z TAURON Ligi w TOP 15
fot. Cyfrasport
Jovana Brakocević-Canzian siatkarka Grupa Azoty Chemika Police.

Zarobki sportowców to temat, który bardzo interesuje kibiców, jednak rzadko się go porusza. Siatkówka nie jest dyscypliną, która powszechnie kojarzy się z ogromnymi pieniędzmi jak piłka nożna, Formuła 1 czy tenis. Mimo to czołowe siatkarki z pewnością nie mogą narzekać na wypłaty. Sprawdźcie, która w swoim najlepszym roku zarobiła najwięcej. Na liście nie zabrakło zawodniczki reprezentującej w tym sezonie Grupa Azoty Chemik Police.

891 605 dolarów. Tyle według amerykańskiego portalu worthly.com mogła najwięcej w ciągu roku zarobić Jovana Brakocević-Canzian. Pochodząca z Serbii atakująca ma w dorobku wiele sukcesów klubowych jak wicemistrzostwo Polski, mistrzostwo Turcji, Włoch czy Rumunii. Nie brakuje jej także tytułów zdobytych z reprezentacją Serbii. Wywalczyła z kadrą srebrny medal igrzysk olimpijskich, mistrzostwo świata oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy. W obecnym sezonie jest bezapelacyjną liderką Chemika Police.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jovana brakocevic canzian (@joca2)

 

W top pięć znalazła się Kim Yeon Koung. Przyjmująca w najlepszym roku zarobiła 1,09 miliona dolarów. Chociaż słynna przyjmująca nie zdobyła medalu olimpijskiego w swojej karierze, to odniosła już wielki sukces dzięki karierze zawodowej w różnych ligach. 32-latka jest najbardziej utytułowaną południowokoreańską zawodniczką ostatnich lat, co czyni ją zarówno cenną, jak i wartą pieniędzy, które zarabia.

 

Czwartą lokatę w rankingu zajęła Rosjanka Jekatierina Gamowa-Mukasej. Dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich najwięcej w ciągu roku zarobiła 1,37 miliona dolarów. Najlepsza siatkarka roku 2004 w Europie po sezonie 2015/16 zakończyła przygodę z siatkówką w barwach Dinama Kazań.

 

Na trzecim miejscu znalazła się reprezentantka siatkówki plażowej Misty May-Treanor. Amerykanka wraz z Kerri Walsh, która zajęła w drugą pozycję, w tym rankingu stworzyła jeden z najbardziej utytułowanych duetów w historii tej dyscypliny (trzy złote medale igrzysk olimpijskich). Obie siatkarki zarobiły w latach świetności 4 miliony dolarów.

 

ZOBACZ TAKŻE: LM siatkarek: Pary półfinałowe

 

Liderką amerykańskiego rankingu jest Gabrielle Reece. Chociaż była siatkarka nie rywalizuje od lat, nadal jest najlepiej zarabiającą (10 milionów dolarów). Jej wpływy na konto nie wynikają głównie z kontraktów sportowych, a również reklamowych. 50-latka była aktorką, modelką oraz twarzą marki Nike.

 

1. Gabrielle Reece - 10 milionów dolarów
2. Kerri Walsh - 4 miliony dolarów
3. Misty May-Treanor - 4 miliony dolarów
4. Jekatierina Gamowa-Mukasej - 1,37 miliona dolarów
5. Kim Yeon Koung - 1,09 miliona dolarów
***
13. Jovana Brakocević-Canzian - 891 605 dolarów

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze