MŚ Oberstdorf 2021: Zwycięstwo Therese Johaug w biegu na 30 km. To był nokaut!

Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu na 30 km techniką klasyczną na mistrzostwach świata

Norweżka Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu na 30 km techniką klasyczną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Kolejne miejsca zajęły jej rodaczka Heidi Weng i Szwedka Frida Karlsson. Polki nie startowały.

Johaug "znokautowała" rywalki. Uzyskała czas 1:24.56,3 i wyprzedziła Weng o 2.34,2 i Karlsson o 2.34,8.

Wcześniej w niemieckich zawodach Johaug zwyciężyła w biegu łączonym 2x7,5 km (techniką klasyczną i dowolną), na 10 km "łyżwą" i w sztafecie 4x5 km, razem z Tiril Udnes Weng, Heidi Weng i Helene Marie Fossesholm.

To 14. złoty medal Johaug w imprezie rangi mistrzostw globu.

W rywalizacji na 30 km słynna norweska zawodniczka prowadziła przez cały dystans, powiększając przewagę z każdym metrem. To był popis jednej aktorki, za której plecami trwała walka o pozostałe miejsca na podium.

Po 20 kilometrach na zjeździe upadły Weng oraz Szwedki Karlsson i Ebba Andersson. Małe zamieszanie wykorzystała Austriaczka Teresa Stadlober, która przez pewien czas samotnie biegła jako druga. Dość szybko została jednak doścignięta przez skandynawską "koalicję" i ostatecznie nie liczyła się na finiszu.