Skra Warszawa wywalczyła Trofeum królów

Rozegrano zaległe mecze 8. kolejki spotkań ekstraligi rugby. W Warszawie Skra pokonała Juvenię Kraków 39:15. Zdobyła pięć punktów w ligowej tabeli i statuetkę "Trofeum królów". Od 2020 roku jest to dodatkowa nagroda dla zwycięzcy ligowego pojedynku tych drużyn.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zaskoczyli Juvenię mocnymi i szybkimi rozegraniami w ataku. Po jednej z takich akcji, tuż przy chorągiewce, pierwsze przyłożenie zdobył Vaha Halaifonua. Już kilka minut później, przez środek krakowskiej obrony przeszedł Bercho Botha. Zawodnik z RPA poradził sobie z dwoma rywalami i wpadł na pole punktowe. Po podwyższeniu Daniela Gduli było 12:0. Do przerwy drużyna ze stolicy prowadziła 18:5. W przeciągu 20 minut drugiej połowy Skra zdobyła trzy przyłożenia i praktycznie przesądziła losy pojedynku.

–Popełniliśmy więcej błędów w obronie jeden na jeden niż przed tygodniem. Co prawda ponownie potrafiliśmy zdominować rywala i zdobywać punkty, ale Skrze wystarczyło 10 minut pierwszej połowy i 20 drugiej, by wypracować znaczące prowadzenie – powiedział trener krakowian Konrad Jarosz.

Nie było niespodzianek w pozostałych spotkaniach. Zwycięstwa odniosły: Awenta Pogoń Siedlce, Arka Gdynia, Ogniwo Sopot i Master Pharm Rugby Łódź.

Wyniki zaległych meczów 8. kolejki ekstraligi rugby:

2021-03-06: Arka Gdynia – Sparta Jarocin 55:16 (19:6)
2021-03-06: Awenta Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 29:13 (19:8)
2021-03-06: Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 26:5 (12:0)
2021-03-06: Skra Warszawa – Juvenia Kraków 39:15 (18:5)
2021-03-07: Master Pharm Łódź – Edach Budowlani Lublin 34:10 (22:3).

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty, punkty, punkty bonusowe, różnica):

1. Ogniwo Sopot               8 8 0 0   283:93    38 (6)   +190
2. Master Pharm Rugby Łódź    9 6 1 2   295:148   32 (6)   +147
3. Awenta Pogoń Siedlce       9 6 1 2   295:170   32 (6)   +125
4. Skra Warszawa              9 6 0 3   266:190   27 (6)   +76
5. Lechia Gdańsk              9 4 0 5   214:211   20 (4)   +3
6. Arka Gdynia                9 4 0 5   236:246   19 (4)   -10
7. Orkan Sochaczew            9 3 1 5   191:242   19 (5)   -51
8. Edach Budowlani Lublin     8 3 0 5   219:22    18 (6)   -3