Krystian Nowak: Możemy być źli tylko na siebie

Piłka nożna
Krystian Nowak: Możemy być źli tylko na siebie
Fot. CyfraSport
Krystian Nowak zdobył gola w meczu derbowym z ŁKS-em.

- Zabrakło utrzymania się przy piłce. To by zahamowało trochę ŁKS, a tak oni z każdą minutą się napędzali. Stwarzali sytuację za sytuacją. Nam tego zabrakło. Liczyliśmy, że wyjdziemy z jakąś kontrą i strzelimy bramkę na 3:0 i zamkniemy mecz - powiedział w Magazynie Fortuna 1 Ligi zawodnik Widzewa Łódź Krystian Nowak.

W miniony weekend zostały rozegrane Derby Łodzi. Mecz pomiędzy Widzewem a ŁKS-em zakończył się remisem 2:2. Do przerwy spotkanie układało się po myśli zespołu Enkleida Dobiego. Widzew prowadził 2:0, lecz po zmianie stron ŁKS zniwelował stratę. 

 

- Na pewno my zawaliliśmy drugą połowę. Możemy być źli tylko na siebie. Inaczej sobie w przerwie wyobrażaliśmy sobie drugą połowę. Chcieliśmy od początku doskakiwać wysoko i konstruować akcje. Fajnie, że wpadła bramka na 1:0. To dało nam pewność siebie. To był impuls dla drużyny, było to widać po radości po golach. W drugiej połowie trochę się pozmieniało i będziemy to analizować - mówił stoper Widzewa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Makana Baku bohaterem! Warta lepsza od Wisły 

 

Nowak zwrócił uwagę na różnicę w przygotowaniach do rundy jesiennej i wiosennej. Podkreślił, że na wiosnę Widzew jest lepiej przygotowany niż był na jesień. 

 

- Tamten okres przygotowawczy był krótki. Mieliśmy zmianę trenera i doszło do nas dużo nowych zawodników. Tamtą rundę zaczęliśmy słabo. Teraz mieliśmy długi okres przygotowawczy i mogliśmy popracować normalnie - tłumaczył. 

 

26-latek zaznaczył, że miniony okres przygotowawczy był udany dla niego samego. Podczas poprzednich przygotowań wracał do gry po kontuzji, co utrudniło mu zyskanie właściwego rytmu meczowego. 

 

- Szczególnie dla mnie to był ważny moment. Wracałem po operacji więzadeł krzyżowych latem. Miałem dwa tygodnie, żeby dojść do siebie przed ligą. Teraz mogłem się spokojnie przygotować - dodał. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie