KSW 59: Oficjalna zapowiedź walki Pudzianowski - Bombardier

Sporty walki
KSW 59: Oficjalna zapowiedź walki Pudzianowski - Bombardier
Fot. PAP
Mariusz Pudzianowski nie walczył od ponad roku.

Gala KSW 59 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem do klatki powróci Mariusz Pudzianowski. Rywalem "Pudziana" będzie senegalski "Bombardier" - Serigne Ousmane Dia. Starcie zostało zakontraktowane w kategorii open i będzie walką wieczoru gali, która odbędzie się 20 marca. KSW opublikowało oficjalną zapowiedź tego pojedynku.

Swoją ostatnią walkę w MMA Pudzianowski stoczył w listopadzie 2019 roku na gali KSW 51 w Zagrzebiu. Wówczas legendarny strongman pokonał przez TKO w drugiej rundzie Erko Juna. Obecna przerwa jest najdłuższą w karierze "Pudziana" w mieszanych sztukach walki. W 2020 roku 44-latek nie stoczył ani jednego pojedynku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz wygrywa w UFC, a Polsat Sport na rynku telewizyjnym

 

Jego przeciwnikiem na powrót będzie Serigne Ousmane Dia. "Bombardier" z Senegalu jest gwiazdą tamtejszych zapasów. W zawodowym MMA walczył dotąd dwukrotnie. W obu starciach Dia wygrywał przez TKO w pierwszej rundzie. 

 

"Osiągnąłem już wszystko w swoim kraju. Liczą się ze mną najważniejsze osoby w Senegalu. Staram się być dobrym przykładem dla moich braci" - powiedział w trailerze "Bombardier".

 

"Rzuciłem się z siekierą na słońce, poradziłem sobie, a dzisiaj się tym sportem bawię" - mówił z kolei Mariusz Pudzianowski, który przed laty zamienił karierę strongmana na starty w MMA. 

 

Zapowiedź walki Pudzianowski - Bombardier w poniższym materiale wideo.

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze