Z Indykpolu AZS Olsztyn do Vero Volley Monza. Mateusz Poręba zagra we Włoszech

Siatkówka
Z Indykpolu AZS Olsztyn do Vero Volley Monza. Mateusz Poręba zagra we Włoszech
fot. Cyfrasport
Do końca sezonu Mateusz Poręba będzie grac we Włoszech. Później wróci do Olsztyna

To już wiadomość oficjalna. Mateusz Poręba podpisał nowy kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn i zgodnie z zawartymi w nim zapisami zostanie wypożyczony do byłego klubu Bartosza Kurka - Vero Volley Monza. Włoskie media pisały o tym pomyśle już w sobotę, ale olsztyński klub dopiero w poniedziałek potwierdził te doniesienia. Drużyny z SuperLegi rozpoczęły już zmagania w play-offach i właśnie na decydującą fazę sezonu szukały wzmocnień. Ekipa z Monzy walkę w ćwierćfinale zaczyna już we wtorek.

Utalentowany środkowy postanowił przedłużyć kontrakt do 2023 roku. Oznacza to, że w klubie z Olsztyna spędzi swój czwarty i piąty sezon. Nowa umowa zakłada także wypożyczenie zawodnika do końca obecnych rozgrywek.

 

- Bardzo dobrze czuję się w Olsztynie. Dużo osób liczy na mnie, a klub dał mi szansę rozwoju. Cały czas robię postępy w grze i chciałbym jak najwięcej oddać - powiedział siatkarz.  

 

Poręba w barwach Indykpolu AZS rozegrał 52 spotkania i zdobył 287 punktów - 196 w ataku, 70 blokiem i 21 w polu serwisowym. Dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

 

- Gdy podpisywałem pierwszą umowę, nie myślałem, że spędzę w stolicy Warmii i Mazur aż pięć lat. Mocno związałem się z tym miastem i chcę być tutaj jak najdłużej - przyznał 22-letni środkowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odkrycie PlusLigi trafi do Olsztyna?

 

Zgodnie z zapisami umowy Poręba zasili szeregi Vero Volley Monza, aby pomóc drużynie w walce podczas fazy play-off SuperLega. Rundę zasadniczą ekipa ta zakończyła na czwartym miejscu, a już 9 marca zmierzy się w ramach 1/4 finału play-off z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

 

- Przede wszystkim cieszę się, że Mateusz zdecydował się parafować umowę na dłuższy okres. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i myślę, że Olsztyn jest znakomitym miejscem do rozwijania jego umiejętności sportowych. Wspólnie podjęliśmy także decyzję, aby wypożyczyć Mateusza na kilka tygodni do Włoch. Będzie to doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości - ocenił Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. 

 

 

- Jestem wdzięczny, że władze klubu zgodziły się na wypożyczenie. To będzie dla mnie spore doświadczenie, spróbuję swoich sił na tle doświadczonych graczy. Liga włoska jest jedną z najsilniejszych na świecie. Myślę, że wyciągnę z tego jak najwięcej, co na dobre wyjdzie też dla olsztyńskiego klubu - zakończył Poręba.

 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze