Bez niespodzianki! BKS BOSTIK Bielsko-Biała z trzecim triumfem z rzędu

BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe MOYA Radomkę Lotnisko Radom 3:0 w meczu 18. kolejki Tauron Ligi.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe MOYA Radomkę Lotnisko Radom 3:0 w meczu 18. kolejki Tauron Ligi. To trzecie z rzędu zwycięstwo bielszczanek. Z kolei zespół z Mazowsza mimo porażki wciąż liczy się w walce o występ w fazie play-off.

Najbardziej ciekawa była pierwsza partia, w której radomianki prowadziły już 17:7 i 20:12. Wtedy przyjezdne wzięły się do odrabiania strat. Doprowadziły do stanu 24:24 i gry na przewagi, która zakończyła się skutecznym blokiem Pauliny Majkowskiej (26:24).

Po zmianie stron lepiej zaczęły seta siatkarki Błażeja Krzyształowicza (12:8). Bielszczanki szybko odrobiły straty z nawiązką. Po asie serwisowym Pauliny Damaske na tablicy świetlnej widniał wynik 18:14 dla BKS-u. Radomianki zdołały jeszcze doprowadzić do wyrównania (20:20), ale końcówka należała już do drużyny przyjezdnej (25:22).

Zawodniczki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała napędzone zwycięstwami w dwóch poprzednich partiach grały z większą swobodą. Od początku do końca nie pozwoliły rywalkom wyjść na prowadzenie, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Mecz skutecznym atakiem zakończyła Majkowska (25:23).

MOYA Radomka Lotnisko Radom - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 22:25, 23:25)

Moya Radomka Lotnisko Radom: Madison Bugg, Małgorzata Jasek, Justyna Łukasik, Kornelia Moskwa, Natalia Murek, Samara Rodrigues De Almeida - Krystyna Strasz (libero) - Agnieszka Adamek (libero), Renata Biała, Marharyta Stepanenko, Martyna Świrad, Paulina Zaborowska

BKS Bostik Bielsko-Biała: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Paulina Damaske, Dominika Pierzchała, Majka Szczepańska-Pogoda, Martyna Borowczak - Agata Nowak (libero) - Julia Mazur (libero), Nikola Abramajtys, Karina Chmielewska, Weronika Sobiczewska.