Efektowna wygrana siatkarek Pałacu! Łodzianki nie ugrały nawet seta

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały w Łodzi.

W spotkaniu 18. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz 0:3. Podopieczne trenera Jakuba Tęczy pokonały wyżej notowane rywalki i wywalczyły ważne punkty w walce o play-off.

Premierowa partia długo miała wyrównany przebieg, ale w środkowej części seta przewagę zaczęły budować przyjezdne (14:17, 16:20). W końcówce siatkarki Pałacu zagrały skuteczniej od rywalek i nie dały sobie wydrzeć wygranej. Seta zakończyła skutecznym atakiem Koleta Łyszkiewicz (22:25).

W drugiej odsłonie gra obu ekip falowała i przewaga przechodziła z rąk do rąk. Najpierw na kilka oczek odskoczyły gospodynie (10:7), później serią akcji popisały się przyjezdne (10:11), następnie znów przewagę uzyskały łodzianki (13:11), by po chwili stanąć w miejscu... Siatkarki Pałacu wygrały cztery kolejne akcje i było 14:17. Siatkarki Grot Budowlanych jeszcze złapały kontakt, ale końcówka potoczyła się po myśli przyjezdnych. W ostatniej akcji Pola Nowakowska przebiła się przez blok rywalek (22:25).

W trzecim secie bydgoszczanki nie zwalniały tempa. W środkowej części seta odskoczyły na cztery oczka (8:12) i nie dawały rywalkom dojść do głosu (13:19). W końcówce łodzianki próbowały jeszcze nawiązać walkę, ale siatkarki Pałacu spokojnie utrzymały przewagę. Rywalizację w tym spotkaniu zamknęła punktowym blokiem Anna Lewandowska (19:25).

Skrót meczu Grot Budowlani Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz:

Najwięcej punktów: Melis Durul (19) – Budowlani; Pola Nowakowska (16), Koleta Łyszkiewicz (14), Anna Lewandowska (11) – Pałac. MVP: Pola Nowakowska (12/29 = 41% skuteczności w ataku + 2 asy + 2 bloki).

Grot Budowlani Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)

Budowlani: Ewelina Polak, Aleksandra Kazała, Marta Pol, Melis Durul, Adrianna Kukulska, Małgorzata Lisiak – Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Kąkol, Martyna Łazowska, Dominika Sobolska-Tarasova, Justyna Kędziora, Judyta Gawlak. Trener: Maciej Biernat.
Pałac: Pola Nowakowska, Anna Lewandowska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Paulina Bałdyga – Agata Witkowska (libero) oraz Koleta Łyszkiewicz, Kamila Kobus. Trener: Jakub Tęcza.

Wyniki meczów 18. kolejki Tauron Ligi:

2023-03-03: UNI Opole – #VolleyWrocław 1:3 (25:22, 16:25, 13:25, 23:25)
2023-03-04: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
2023-03-05: Grot Budowlani Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 22:25, 19:25).
2023-03-06: Moya Radomka Lotnisko Radom – BKS Bostik Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30)
2023-03-06: ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów (poniedziałek, godzina 19.00).
Pauzuje: Developres Bella Dolina Rzeszów.