Środowisko siatkarskie wsparło Katarzynę Zubel. Jej rehabilitacja będzie bardzo kosztowna

Siatkówka
Środowisko siatkarskie wsparło Katarzynę Zubel. Jej rehabilitacja będzie bardzo kosztowna
fot. PAP
Katarzynę Zubel czeka długi i kosztowny proces rehabilitacji.

Jak bardzo kibice siatkówki potrafią się jednoczyć, przekonała się Katarzyna Zubel i jej rodzina. PZPS poinformował o efektach zbiórki na rzecz sześciokrotnej mistrzyni Polski, która pod koniec ubiegłego roku doznała rozległego wylewu. Obecnie zasłużona zawodniczka przebywa pod opieką specjalistów w Niemczech.

Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie poinformował, że w ciągu niecałych dwóch tygodni zebrał 10 350 złotych. W skład tej kwoty weszły darowizny z licytacji , której inicjatorką była pani prezes Aleksandra Jagieło oraz macierzysty klub Katarzyny Zubel - BKS Bielsko Biała.


Zebrane środki mają trafić bezpośrednio na konto byłej siatkarki, która obecnie przebywa w magdeburskim ośrodku. To tam ma przejść długotrwały proces rehabilitacji. Jest on jednak bardzo kosztowny, dlatego siatkarska rodzina zdecydowała się wesprzeć 51-latkę.


- Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze przyczynią się, choć w niewielkim stopniu na szybki powrót do zdrowia i do w miarę normalnego życia. W imieniu Władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji Polska Siatkówka, wszystkim ludziom wielkiego serca bardzo dziękujemy za pamięć i zaangażowanie, a Tobie Kasiu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – powiedziała Prezes Zarządu Fundacji Polska Siatkówka Agnieszka Cyran.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magiera: Jubileusz pustych krzeseł...


31 grudnia 2020 była siatkarka miała rozległy wylew, w wyniku którego przeszła trzy operacje. Sześciokrotna mistrzyni Polski ma sparaliżowaną prawą stronę ciała.


Katarzyna Zubel to była reprezentantka Polski. W siatkówkę grała na przełomie lat 80. i 90. Występowała m.in. w barwach BKS-u Bielsko-Biała i Chemika Police. Po karierze zawodniczej pracowała jako fizjoterapeutka u naszych zachodnich sąsiadów.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze