NHL: Porażki Tampa Bay Lightning i Dallas Stars, finalistów poprzedniego sezonu

Hokeiści Detroit Red Wings tym razem byli lepsi od Tampa Bay Lightning

Zdobywcy Pucharu Stanleya Tampa Bay Lightning oraz finaliści poprzedniego sezonu Dallas Stars, ponieśli porażki w czwartkowych meczach ligi NHL. Zespół Lightning przegrał na wyjeździe z Detroit Red Wings 4:6, z kolei drużyna Stars uległa u siebie Chicago Blackhawks 2:4. Zwycięstwo odnieśli za to hokeiści New York Islanders, którzy w poprzednim sezonie grali w finale Konferencji Wschodniej.

Mistrzowie NHL cały czas gonili rywali. W pierwszej tercji było 1:0, 2:1 i 3:2 dla "Czerwonych Skrzydeł" z Detroit. Po drugiej odsłonie gospodarze prowadzili już 5:2.

Ciekawie zrobiło się w końcówce, kiedy między 56. a 58. minutą, w odstępie 74 sekund, zawodnicy Tampa Bay Lighting doprowadzili do stanu 4:5. Później zdecydowali się wycofać bramkarza, ale nie zdołali strzelić piątego gola. 20 sekund przed ostatnią syreną krążek w pustej bramce umieścił Władysław Namiestnikow i ustalił rezultat na 6:4. Mógł to zrobić Anthony Mantha, ale postanowił "tylko" asystować.

Z kolei ekipa Stars we własnej hali przegrywała z "Czarnymi Jastrzębiami" 0:4 po 37 minutach. Dopiero w ostatniej tercji rozmiary porażki zmniejszyli Roope Hintz i John Klingberg.

W innym meczu hokeiści Islanders (w finale na Wschodzie nie sprostali Lightning) pokonali New Jersey Devils 5:3. To był jednostronny pojedynek, "Wyspiarze" mieli ogromną przewagę i po dwóch częściach rywalizacji wygrywali 4:0.

Na początku trzeciej tercji "Diabły" zdobyły dwa gole w zaledwie 40 sekund, lecz natychmiast odpowiedział Brock Nelson.

Bardzo zacięty przebieg miały potyczki zakończone po dogrywkach: Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 4:3 i Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 4:5. W tym drugim spotkaniu gospodarze prowadzili 4:1 po 45 minutach, ale zespół Panthers w niecałe osiem minut strzelił trzy gole i doprowadził do remisu 4:4. W dodatkowym czasie gry o sukcesie "Panter" przesądził Frank Vatrano.