Dreszczowiec w Łodzi! ŁKS znalazł receptę na BKS w play-offach

ŁKS Commercecon Łódź górą w pierwszym ćwierćfinale fazy play-off.

W pierwszym starciu ŁKS Commercecon Łódź z drużyną BKS BOSTIK Bielsko-Biała w fazie play-off lepsze okazały się podopieczne Michala Maska. Obie ekipy miały swoje problemy na boisku, ale gospodynie, mimo że w ich składzie brakowało najlepiej punktującej Katarzyny Zaroślińskiej-Król, znalazły receptę na bielszczanki. W sezonie zasadniczym to BKS dwukrotnie pokonał łódzką drużynę. Najlepszą zawodniczką spotkania została serbska przyjmująca Katarina Lazović.

Już od inauguracyjnej partii nie brakowało emocji, ale początkowo wyrównana gra obu ekip przerodziła się w czteropunktowe prowadzenie siatkarek z Bielska-Białej (13:9). Przyjezdne grały agresywnie, a po stronie gospodyń było sporo nerwowości. Podopieczne Maska jednak szybko wróciły na dobre tory i po ataku Lazović doprowadziły do remisu 15:15. Anna Kalandadze po słabym otwarciu i kilku niewymuszonych błędach zaczęła punktować, dzięki czemu ŁKS prezentował lepszą jakość. Druga połowa przebiegła punkt za punkt. Po grze na styku (23:23) bloki Karoliny Drużkowskiej, a następnie Gabrieli Orvosovej zakończyły seta na korzyść bialskiego zespołu 25:23.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ale w dalszej części role się odwróciły. Tym razem sporo chaosu pojawiło się po stronie BKS (13:8). Przyjezdne miały problem z przyjęciem piłki, skończeniem ataku, a do tego robiły niewymuszone błędy. Do tego znacznie lepsza gra rywalek sprawiły, że między obiema drużynami zrobiła się przepaść punktowa (20:10). Łodzianki koncertową grą w bloku i ataku doprowadziły do końca partii 25:14.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Obie ekipy znakomicie się spisywały na boisku. W szeregach Łódzkich Wiewiór brylowała Lazović, z kolei motorem napędowym bielszczanek była Weronika Szlagowska. Ostatecznie batalię wygrały siatkarki prowadzone przez Maska 26:24.

Czwartą partię z wysokiego „c” rozpoczęły przyjezdne (5:0). Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka utrzymywały wysoką przewagę praktycznie do końcówki seta, po czym zryw łodzianek i zmiany trafione w punkt przez słowackiego szkoleniowca sprawiły, że w ostatniej części kibice mogli oglądać niezwykle zaciętą rywalizację (23:23, 25:25). Gospodynie przeszły drogę z piekła do nieba i wygrały 27:25.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:14, 26:24, 27:25).

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Britt Bongaerts, Anna Kałandadze, Katarina Lazovic, Joanna Pacak, Aleksandra Wójcik - Magdalena Saad (libero) - Nadja Ninkovic, Aleksandra Pasznik, Krystyna Strasz, Agata Wawrzyńczyk

BKS Bostik Bielsko-Biała: Karolina Drużkowska, Natalia Gajewska, Aleksandra Kazała, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska.

MVP: Katarina Lazović

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla ŁKS.