NHL: New York Islanders idą jak burza. Fatalna passa New Jersey Devils

Hokeiści New York Islanders odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie NHL. W niedzielę pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 3:2 po karnych. "Wyspiarze" z dorobkiem 42 punktów prowadzą w ligowej tabeli. Ich rywale przegrali u siebie 11. mecz z rzędu.

W rywalizacji z "Diabłami" w Newark zespół Islanders dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale gospodarze wyrównywali. Dopiero w serii karnych o sukcesie przyjezdnych przesądził Oliver Wahlstrom.

"Wyspiarze" przedłużyli serię wygranych meczów do dziewięciu, a w 12 kolejnych występach zainkasowali zdobycz punktową. Natomiast ich rywale przegrali po raz 11. z rzędu we własnej hali.

Pod tym względem Devils zrównali się w historii rozgrywek z Boston Bruins (sezon 1924/25), Washington Capitals (1974/75) i Ottawa Senators (1993/94). Gorszą passę mieli tylko Pittsburgh Penguins od 31 grudnia 2003 do 22 lutego 2004 roku - 14 kolejnych przegranych na własnym lodowisku.

New Jersey Devils mają 20 punktów i w plasują się na końcu klasyfikacji; za nimi są jedynie Detroit Red Wings - 20 pkt i Buffalo Sabres - 16. Z kolei Islanders wyprzedzają Carolina Hurricanes - 41 oraz broniących tytułu Tampa Bay Lightning, Florida Panthers i Toronto Maple Leafs - po 40.

W niedzielę ekipa Hurricanes triumfowała w Detroit w spotkaniu z Red Wings 2:1. Pod koniec drugiej tercji bramkę dla gości - w okresie gry w liczebnym osłabieniu - zdobył Dougie Hamilton, a na początku trzeciej - Nino Niederreiter.

Dziesięć sekund przed ostatnią syreną gola dla Red Wings uzyskał Anthony Mantha.

Drużyna Maple Leafs uległa na wyjeździe zespołowi Ottawa Senators 3:4. W siódmej minucie, w odstępie zaledwie siedmiu sekund, "Senatorowie" zdobyli dwie bramki. Po pierwszej tercji wygrywali 2:1, a po drugiej 4:1. Błysnął Drake Batherson, który dwukrotnie posłał krążek do siatki w ciągu 53 sekund. W końcówce meczu hokeiści z Toronto zanotowali dwa trafienia, lecz nie zdołali doprowadzić do dogrywki.