Piękny gest siatkarek Radomki Radom wobec Janisy Johnson (WIDEO)

Siatkówka
Piękny gest siatkarek Radomki Radom wobec Janisy Johnson (WIDEO)
Fot. PAP
Janisa Johnson

E.LECLERC Moya Radomka Radom wsparła swoją zawodniczkę Janisę Johnson, która do końca sezonu będzie pauzowała z powodów zdrowotnych. Radomskie siatkarki założyły specjalne koszulki rozgrzewkowe w geście solidarności z koleżanką z drużyny.

TAURON Liga dostarcza wielu wzruszających obrazków, nie tylko w trakcie świętowania zwycięstw, ale także przed samymi meczami. Tak było i tym razem tuż przed spotkaniem E.LECLERC Moya Radomki Radom z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo w ramach pierwszego ćwierćfinału fazy play-off.


Mowa o koszulkach, które założyły na rozgrzewkę radomskie zawodniczki, a na których widniał napis "One Team. One Fight" (tłum. "Jedna drużyna. Jedna walka"). Wszystko w ramach solidarności z przyjmującą Radomki - Janisą Johnson, która z powodów zdrowotnych nie dokończy sezonu 2020/21 TAURON Ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękna historia Kamila Semeniuka


- Janisa nie wystąpi do końca sezonu. Życzymy jej wszyscy bardzo dużo zdrowia i ten gest, gdzie jej koleżanki zakładają koszulki, aby widziała, że ją wspierają, świadczy o dobrej atmosferze, która była widoczna w tym zespole przez cały sezon - powiedziała komentująca to spotkanie Joanna Mirek.


Już w czwartek klub wydał oświadczenie, w którym potwierdził długą absencję Johnson.


"Jest nam bardzo przykro, że taka zawodniczka jak Janisa, jeden z filarów naszej drużyny, nie będzie w stanie pomóc nam w tej decydującej fazie sezonu. Jednak zdrowie zawodniczek jest najważniejsze i zawsze było dla nas na pierwszym miejscu, dlatego też z bólem, ale musimy poinformować o tym osłabieniu" – powiedział Łukasz Kruk, dyrektor E.LECLERC MOYA Radomki Radom.


ZOBACZ TAKŻE: Wołosz lepsza od Smarzek-Godek w finale Pucharu Włoch


Przedstawiciele Radomki szybko zareagowali na nieobecność swojej kluczowej zawodniczki i dokonali transferu medycznego. Kto zatem dołączy do radomskiej drużyny?


- Miałam okazję wymienić kilka wiadomości z Aną Bjelicą i spodziewamy się tej zawodniczki w Polsce już jutro - zdradziła Joanna Mirek sugerując kto może wzmocnić radomianki.


Ana Bjelica to 29-letnia atakująca, którą polscy kibice znają głównie z gry w barwach Chemika Police. W latach 2013-15 serbska atakująca zdobyła Superpuchar, Puchar Polski oraz dwukrotnie sięgała po mistrzostwo kraju.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie