Liga Mistrzów: Manchester City pewnie awansował do ćwierćfinału

Manchester City po raz drugi nie dał szans Borussii Moenchengladbach w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Obywatele" ustalili wynik jeszcze przed przerwą. Gole strzelili Kevin De Bruyne oraz Ilkay Gundogan. Trafienie belga było ozdobą tego spotkania. Faworyci pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Budapeszcie (gospodarzem byli Niemcy) padło łupem "Obywateli". Manchester City wygrał 2:0 i chyba nikt nie miał wątpliwości, kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ekipa Pepa Guardioli to jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu, jednak podobnie było w poprzednich latach. Za każdym razem kończyło się niespodziewanymi rezultatami w starciach z teoretycznie słabszymi ekipami.

Rewanż ponownie odbył się w Budapeszcie. Wszystko jest spowodowane obowiązkiem kwarantanny po powrocie z Wysp Brytyjskich do Niemiec. We wtorkowy wieczór nic nie przemawiało jednak za Borussią Moenchengladbach. Po tym, jak Marco Rose ogłosił, że po sezonie odejdzie z klubu, "Źrebaki" nie wygrały ośmiu kolejnych meczów!

Na pierwszego gola w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie Kevin De Bruyne huknął nie do obrony, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Chwilę później było już 2:0, a do siatki trafił Ilkay Gundogan. To jego 15. trafienie w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. To zdecydowanie najlepszy okres Niemca pod względem strzeleckim w karierze.

Po przerwie goli już nie było. Manchester City spokojnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Manchester City - Borussia Moenchengladbach 2:0 (2:0)

Bramki: De Bruyne 12, Gundogan 18.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias (70. Aymeric Laporte), Joao Cancelo (63. Ołeksandr Zinczenko) - Bernardo Silva (75. Sergio Aguero), Rodri (63. Fernandinho), Ilkay Gundogan (70. Raheem Sterling) - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne, Phil Foden.

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Stefan Lainer, Matthias Ginter, Nico Elvedi (88. Tony Jantschke), Ramy Bensebaini (88. Oscar Wendt) - Jonas Hofmann, Florian Neuhaus, Denis Zakaria - Lars Stindl (80. Ibrahima Traore) - Breel Embolo (65. Hannes Wolf), Marcus Thuram (65. Alassane Plea).

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Manchester City.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.