Koszmarna kontuzja bramkarza Slavii Praga. Polała się krew (WIDEO)

Uraz Ondreja Kolera wyglądał bardzo niebezpiecznie.

W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy Slavia Praga pokonała 2:0 na wyjeździe Rangers FC. Tym samym mistrz Czech zapewnił sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Najwięcej emocji wzbudziło jednak zdarzenie z 61. minuty spotkania. Napastnik ekipy z Glasgow Kemar Roofe trafił wyprostowaną nogą w twarz bramkarza Ondreja Kolara. Czech musiał opuścić boisko.

Roofe pojawił się na boisku w 55. minucie gry. Sześć minut później Jamajczyk ruszył do mocnego podania zagranego za linię obrony. Do piłki wystartował również Kolar. Napastnik Rangers FC próbował strącić piłkę tuż przed golkiperem rywali, lecz zamiast w futbolówkę trafił wyprostowaną nogą w twarz Czecha.

Sędzia nie zastanawiał się długo i postanowił ukarać Roofe'a czerwoną kartką. Po zderzeniu z Jamajczykiem Kolar zaczął obficie krwawić. Jego koledzy natychmiast zaczęli wzywać pomoc. Ostatecznie bramkarz opuścił boisko na noszach. W bramce zastąpił go 18-letni Matyas Vagner.

Kilka godzin po meczu Internet obiegły drastyczne zdjęcia twarzy bramkarza Slavii Praga. Kolar ma dużą ranę na czole i pod okiem. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.