Liga Narodów: Spadek Ukrainy po przegranej apelacji w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu

Piłka nożna
Liga Narodów: Spadek Ukrainy po przegranej apelacji w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Ukrainy zagra w dywizji B Ligi Narodów.

Piłkarska reprezentacja Ukrainy spadła do dywizji B Ligi Narodów po tym, jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie odrzucił w piątek apelację dotyczącą przegranego walkowerem meczu ze Szwajcarią.

Pod koniec listopada Europejska Unia Piłkarska przyznała zwycięstwo Szwajcarii nad Ukrainą 3:0 (wo). Spotkanie, które miało zostać rozegrany 17 listopada, nie doszło do skutku z powodu licznych przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie ukraińskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Lublinie zostanie rozegrany mecz el. MŚ 2022

 

Ukraińska federacja odwołała się od tej decyzji do CAS. Odrzucenie apelacji oznacza, że Szwajcaria pozostała na trzecim miejscu w grupie A4, a Ukraińcy uplasowali się na czwartej pozycji i w kolejnej edycji Ligi Narodów będą grać w niższej dywizji B.

 

Panel CAS uznał, że zasady określone w przepisach UEFA zostały prawidłowo zinterpretowane i zastosowane przez komisję odwoławczą kontynentalnej unii. Sąd sportowy podjął decyzję, że Ukraina była odpowiedzialna za odwołanie meczu. Jednakże ze względu na sytuację związaną z Covid-19 nie obciążył tamtejszej federacji żadnymi dodatkowymi kosztami, określając ją “niefortunną ofiarą pandemii koronawirusa”.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie