Paulo Sousa zwrócił się z apelem do polskich kibiców (WIDEO)

Piłka nożna
Paulo Sousa zwrócił się z apelem do polskich kibiców (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Paulo Sousa wskazał najmocniejszą stronę reprezentacji Polski.

W najbliższym Cafe Futbol będziecie mogli obejrzeć eksluzywny wywiad z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski Paulo Sousą. Już teraz prezentujemy krótki fragment rozmowy, w którym Portugalczyk zwrócił się z apelem do polskich piłkarzy oraz kibiców.

W rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport Szymonem Rojkiem Paulo Sousa opowiedział m.in. o tym, jaki jest jego zdaniem najsilniejszy punkt reprezentacji Polski oraz jak wycisnąć z niego sto procent.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa wybrał już pierwszego bramkarza. "Chciałbym wprowadzić stabilizację"

 

- Po objęciu reprezentacji Polski zastanowiłem się, jakie są nasze najmocniejsze pozycje w porównaniu z innymi reprezentacjami? To nasi napastnicy. Mamy przede wszystkim Roberta Lewandowskiego, mamy Arka Milika i mamy Piątka - trzech piłkarzy z instynktem strzeleckim. Na dodatek piłkarzy bardzo różnych: dwóch pierwszych lepiej czuje się w grze kombinacyjnej, potrafią współpracować z drugą linią, ze skrzydłowymi, z bocznymi obrońcami, stwarzać przestrzeń także dla innych. Z kolei Piątek to prawdziwy kiler. I dlatego w pierwszej kolejności skupiłem się na analizie bramek, jakie zazwyczaj zdobywają. A teraz naszym zadaniem będzie wdrożenie takiego sposobu gry, żeby maksymalnie wykorzystać naszych napastników, tę naszą najsilniejszą broń - powiedział selekcjoner.

 

Ponadto Portugalczyk zwrócił się z apelem do polskich piłkarzy oraz kibiców, a zastosowanie się do jego słów, ma w perspektywie czasu pomóc Biało-Czerwonym w pokonywaniu innych drużyn.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sousa odkrywa karty. Co szokuje, co nie dziwi?

 

- To jest jedna z moich pierwszych wiadomości skierowanych do zespołu, ale i do kibiców: uwierzcie. Potrzebujemy tej energii, wiary w nasze możliwości. My sami musimy wierzyć w trafność naszych wyborów, sens naszej pracy. A jeśli dodatkowo uda nam się sprawić, że uwierzą w nas kibice, to ta energia, którą otrzymamy od was sprawi, że piłkarze pokonają ograniczenia, które być może mają; że zagrają z fantazją i swobodą, które pomogą pokonać kolejnych przeciwników. Na takie wsparcie liczę, ale też wiem, że musimy na nie pracować od pierwszego meczu. Bo zaufanie kibiców zdobywa się wynikami - powiedział Sousa.

 

Więcej o pomyśle Paulo Sousy na grę reprezentacji Polski będziecie mogli usłyszeć w najbliższym Cafe Futbol, w niedzielę 21 marca o godzinie 11.00 w Polsacie Sport.

 

Szymon Rojek, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie