PKO BP Ekstraklasa: Cracovia nadal bez wygranej w 2021 roku

Piłkarze Piasta Gliwice mieli co świętować.

Piłkarze Piasta Gliwice wygrywając u siebie z Cracovią 2:0 na otwarcie 22. kolejki ekstraklasy zapewnili sobie przyjemną przerwę w rozgrywkach dla potrzeb reprezentacji. Goście na pierwszą w tym roku ligową wygraną muszą jeszcze poczekać.

Krakowianie ruszyli do ataku od pierwszej minuty, ale już w siódmej przegrywali 0:1. Kapitan Piasta Gerard Badia prostopadłym podaniem uruchomił wychodzącego z własnej połowy Jakuba Świerczoka, który minął bramkarza i mimo wysiłków obrońców rywala ulokował piłkę w siatce.

Strata gola nie spowodowała jakiegoś szturmu „Pasów” na gliwicką bramkę. Jedynie strzał głową Dawida Szymonowicza mógł sprawić pewne problemy Frantiskowi Plachowi. Potem zespół trenera Waldemara Fornalika częściej kończył swoje ataki pozycyjne uderzeniami.

Po przerwie krakowianie przyspieszyli grę, próbowali rozerwać gliwicką defensywę. Niewiele zabrakło im do wyrównania w 58. minucie, kiedy Marcos Alvarez z bliska nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Po drugiej stronie boiska precyzyjnym uderzeniem z boku pola karnego popisał się Dominik Steczyk i Piast prowadził 2:0.

Szkoleniowiec gości Michał Probierz zdecydował się na szybko na podwójna zmianę, na boisku pojawili się Thiago de Souza i Filip Piszczek.

Goście postawili na atak, tyle że nie kończyli swoich akcji dobrymi strzałami. Ostatnim akcentem spotkania było uderzenie Floriana Loshaja z rzutu wolnego, które obronił Plach.

Piast Gliwice - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Świerczok (7), 2:0 Dominik Steczyk (62).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Gerard Badia (85. Kristopher Vida), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (76. Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec, Dominik Steczyk (85. Mateusz Winciersz) - Jakub Świerczok (76. Michał Żyro).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa (46. Diego Ferraresso), Dawid Szymonowicz, Ivan Marquez, Luis Rocha - Rivaldinho (68. Filip Piszczek), Ivan Fiolic (68. Thiago), Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Michal Siplak (58. Jakub Kosecki) - Marcos Alvarez (76. Florian Loshaj).

Żółte kartki - Piast Gliwice: Jakub Holubek, Bartosz Rymaniak, Jakub Czerwiński. Cracovia Kraków: Milan Dimun.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.