Patryk Dudek ma koronawirusa. Zawodnik poddany izolacji

Żużel
Patryk Dudek ma koronawirusa. Zawodnik poddany izolacji
fot. Cyfrasport
Patryk Dudek zakażony koronawirusem.

Patryk Dudek, zawodnik Falubazu Zielona Góra uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym ZKŻ SSA i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a żużlowiec został poddany izolacji.

W wyniku podejrzenia infekcji u zawodnika, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.


19 marca Patryk Dudek otrzymał pozytywny wynik testu. – Zakażenie przechodzę łagodnie, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że szybko się z tym uporam – powiedział Patryk Dudek, który nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu. Falubaz Zielona Góra nie organizował również w ostatnim czasie drużynowych treningów na torze oraz nie brał udziału w żadnych zawodach sparingowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Interze! Mecz z Sassuolo ma być przełożony

 

– Trzymamy kciuki za Patryka! Mimo że nasi zawodnicy od dawna funkcjonują w reżimie sanitarnym i przestrzegają zasad, chcemy wykluczyć potencjalne ryzyko. Dlatego w najbliższym tygodniu drużyna ponownie przejdzie testy na obecność koronawirusa, tak jak to się odbyło przed zgrupowaniem w Świnoujściu – powiedział prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.


Zgodnie z Regulaminem Sanitarnym PZM, w przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące muszą posiadać negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-techniką RT-PCR (przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem) i stosować się do zapisów Regulaminu Sanitarnego dotyczącego organizacji zawodów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Roman Kosecki zakażony koronawirusem


Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.


Zawodnicy w PGE Ekstralidze mają również obowiązek poddawania się (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu) cyklicznym testom, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek - zgodnie z harmonogramem ustalonym przez PGE Ekstraligę.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie