KSW 59: Sebastian Przybysz nowym mistrzem KSW w wadze koguciej! (WIDEO)

Sporty walki
Sebastian Przybysz nowym mistrzem KSW w wadze koguciej! (WIDEO)

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 SUB) nowym mistrzem KSW w wadze koguciej! Polak podczas gali KSW 59 pokonał Antuna Racicia (25-9-1, 13 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.

Pierwsze dwie rundy toczyły się w stójce, gdzie przewagę miał Polak. Racić nie był w stanie zagonić swojego przeciwnika do siatki, przez co nie mógł zastosować firmowych obaleń. W trzeciej odsłonie mocnym ciosem trafił Przybysz, po którym aktualny mistrz przyklęknął. Gdy wydawało się, że pretendent wygra przed czasem, potężnym uderzeniem trafił Racić. Chorwat obalił następnie rywala, gdzie - wydaje się - zaakcentował przewagę w trzeciej odsłonie, będąc z góry w parterze.

Czwarte starcie, rozpoczynające mistrzowski dystans, to ponowne wymiany w stójce, jednak nieco mniej intensywne, niż miało to miejsce w trzeciej odsłonie. Po trzech minutach Racić na chwilę obalił rywala, jednak Przybysz skutecznie wstał i zawodnicy wrócili do stójki, gdzie mocno lewym trafił Chorwat. Kolanem odpowiedział jednak Przybysz, który na ostatnie sekundy niespodziewanie znalazł się z góry w parterze.

W decydującej rundzie po minucie Przybysz skutecznie obalił Racicia, jednak po chwili walka wróciła do płaszczyzny stójkowej. Po kilkudziesięciu sekundach Przybysz ponownie znalazł się z góry, gdzie kontrolował mistrza i trafiał między innymi łokciami. Ostatnia runda zdecydowanie dla Polaka.

Ostatecznie sędziowie wskazali triumf Przybysza, dzięki czemu został on nowym mistrzem KSW w wadze koguciej.

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał Antuna Racicia (25-9-1, 13 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów