Serie A: Cenny triumf Napoli w Rzymie

Dries Mertens miał co świętować.

AS Roma przegrała u siebie 0:2 z SSC Napoli. Obie bramki dla przyjezdnych strzelił Dries Mertens w pierwszej połowie meczu.

Goście solidną zaliczkę wypracowali sobie w pierwszych 45 minutach, kiedy panowali nad boiskowymi wydarzeniami i zasłużenie prowadzili 2:0. Mertens pierwszego gola strzelił uderzeniem z rzutu wolnego. Drugiego zdobył natomiast po strzale głową, kiedy na pustą bramkę świetnym zagraniem piłkę wyłożył mu Matteo Politano.

W drugiej połowę częściej futbolówkę przy nodze mieli gospodarze. W jednej z pierwszych akcji głową uderzył Lorenzo Pellegrini, jednak bez problemu interweniował David Ospina. W 61. minucie Pellegrini był znacznie bliżej strzelenia gola - błąd przy wyprowadzaniu piłki z okolic własnego pola karnego popełnił Kalidou Koulibaly, a wychowanek Romy trafił w słupek.

Jak się okazało, dwa trafienia Mertensa dały gościom trzy punkty i cenny triumf w Rzymie. Pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński na murawie przebywał do 73. minuty. Wówczas zmienił go Eljif Elmas.

Napoli pozostaje tym samym w walce o miejsce gwarantujące na koniec sezonu grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o inne ekipy zainteresowane tymi lokatami, w niedzielę swoje mecze wygrały Atalanta, Milan i Lazio. Sensacyjnie u siebie przegrał natomiast Juventus, który musiał uznać wyższość Benevento.

AS Roma - SSC Napoli 0:2 (0:2)
Bramki: Mertens 27, 34