Halvor Egner Granerud gotowy na Planicę

Zimowe
Halvor Egner Granerud gotowy na Planicę
fot. PAP
Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy.

Zwycięzca Pucharu Świata w klasyfikacji generalnej Halvor Egner Granerud znalazł się w podanym w poniedziałek przez trenera norweskich skoczków narciarskich Alexandra Stoeckla składzie reprezentacji na kończące sezon zawody w Planicy (25-28 marca).

Szkoleniowiec powołał też rewelację Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, 20-letniego Benjamina Oestvolda, który 13 marca w serii treningowej uzyskał odległość 150 metrów ustanawiając nieoficjalny rekord Wielkiej Krokwi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jaki naprawdę jest Piotr Żyła?

 

Granerud po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny w Oberstdorfie po powrocie do Norwegii trenował przez kilka dni w Trondheim.

 

- Czuję, że dalej jestem w wysokiej formie i przymusowa izolacja jakby mi nawet pomogła. W Planicy zamierzam dać z siebie wszystko, aby zakończyć sezon z klasą - powiedział Norweg.

 

Oestvold był z kolei bardzo zdumiony powołaniem.

 

- Jeszcze nigdy nie skakałem na skoczniach mamucich. Start w Planicy będzie pierwszym na tak dużym obiekcie i jest to dla mnie nieco surrealistyczne - powiedział.

 

Pozostali norwescy skoczkowie na finałowe zawody PŚ w Planicy to: Johann Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande. 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze