TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź w półfinale fazy play-off

ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:1 BKS Bostik Bielsko-Biała w drugim meczu ćwierćfinałowym tej pary w fazie play-off. MVP spotkania wybrano Nadję Ninković. Drugie zwycięstwo łodzianek dało im awans do półfinału TAURON Ligi, w którym czeka je rywalizacja z Developresem SkyRes Rzeszów.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Łodzi, które dzięki skutecznemu blokowi Joanny Pacak wyszły na prowadzenie 8:4. Tej przewagi nie oddały już do końca pierwszej partii systematycznie zwiększając swój dorobek punktowy. Na skrzydle brylowała szczególnie Ann Kalandadze, a szczelnym blokiem imponowała rozgrywająca Britt Bongaerts. Po błędzie Martyny Świrad pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:16 dla łodzianek.

Początek drugiego seta miał zgoła odmienny przebieg, bowiem od prowadzenia 6:0 rozpoczęły go siatkarki BKS-u przy zagrywce Natalii Gajewskiej. Przewaga stopniała do stanu 15:14 po skutecznym ataku Aleksandry Wójcik, a w pewnym momencie mieliśmy nawet wynik 17:17. Wówczas o czas poprosił trener BKS-u, a bielszczanki wróciły na odpowiedni tor po dwóch atakach Weroniki Szlagowskiej. Siatkarki z południa kraju utrzymały korzystny wynik do końca i zakończyły seta przy stanie 25:22.

Trzecia partia miała już bardziej wyrównany przebieg. Obie drużyny toczyły zaciętą walkę, a w ataku dobrze radziła sobie Katarzyna Zaroślińska-Król, która tylko w tej partii zdobyła sześć punktów. Bielszczanki dobrze blokowały i punktowały tym elementem, ale to było zbyt mało na lepiej dysponowany w tym secie ŁKS. Od stanu 23:21 dla podopiecznych trenera Michala Maska łódzkie siatkarki odnotowały serię dwóch punktów i zakończyły seta wynikiem 25:21.

Czwarty set to dobry początek bielszczanek, ale przewagę trzech punktów szybko zniwelowały siatkarki z Łodzi. ŁKS wyszedł nawet na prowadzenie 11:8 po asie serwisowym Zaroślińskiej-Król i jej dobrym ataku. Bielskie siatkarki nie poddawały się i doprowadziły do wyrównania przy stanie 17:17 po skutecznych atakach Gabrieli Orvosovej. Trener Masek wziął przerwę na żądanie, która nie odmieniła przebiegu gry, bowiem BKS miał niebezpieczną przewagę dwóch punktów. Wówczas jednak do gry włączył się duet Ninković - Lazović, które poprowadziły swój zespół do wygranej 25:21 i 3:1 w całym meczu.

Taki rezultat oznaczał drugie zwycięstwo łodzianek nad bielszczankami, które dało im awans do półfinału TAURON Ligi. W półfinale czeka je rywalizacja z Developresem SkyRes Rzeszów.

BKS Bostik Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (16:25, 25:22, 21:25, 21:25)

MVP: Nadja Ninković (ŁKS Commercecon Łódź)