El. MŚ 2022: Czechy rozbiły Estonię w Lublinie. Hat-trick Tomasa Soucka

Czechy wygrały z Estonią 6:2 (4:1) w rozegranym w Lublinie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022. Hat-trickiem popisał się Tomas Soucek, kolega klubowy Łukasza Fabiańskiego w West Ham United.

Estończycy prowadzili po trafieniu Rauno Sappinena w 12. minucie. Potem jednak nastąpił popis Czechów. Soucek wpisał się na listę strzelców w 32., 43. i 48. minucie. Ponadto jeszcze przed przerwą bramki zdobyli Patrik Schick z Bayeru Leverkusen i Antonin Barak z Verony, a w 56. minucie Jakub Jankto, napastnik Sampdorii Genua. W 86. minucie rozmiary porażki zmniejszył Henri Anier. Czesi wygrali 6:2.

W 65. minucie spotkania na boisko zameldował się Tomas Pekhart. Napastnik Legii Warszawa zmienił Antonina Baraka

Gospodarzem spotkania był Estoński Związek Piłki Nożnej, który nie mógł go zorganizować u siebie ze względu na krajowe przepisy sanitarne i musiał szukać neutralnej lokalizacji. Wybór padł na oddalony od Tallinna o ponad 1100 km Lublin.

Arena Lublin otrzymała pozytywne opinie działaczy FIFA i UEFA po zorganizowanych tam meczach mistrzostw świata U-20 przed dwoma laty oraz mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku. Już w trakcie pandemii, w październiku ubiegłego roku, na lubelskim stadionie zmierzyły się reprezentacje Szwecji i Armenii w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Wynajęcie obiektu ma kosztować estońską federację ok. 300 tys. euro. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

Estonia - Czechy 2:6 (1:4)

Bramki: Rauno Sappinen 12, Henri Anier 86 - Patrik Schick 18, Antonin Barak 27, Tomas Soucek 32, 43, 48, Jakub Jankto 56