Konferencja prasowa reprezentacji Polski w Budapeszcie. Transmisja w Polsacie News i na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Konferencja prasowa reprezentacji Polski w Budapeszcie. Transmisja w Polsacie News i na Polsatsport.pl
fot. PAP
W poniedziałek na pytania odpowiadał Robert Lewandowski, w środę na konferencji pojawi się trener Sousa

Piłkarska reprezentacja Polski rozegra w czwartek pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022. Rywalem będą Węgry, z którymi Biało-Czerwoni spotkają się w Budapeszcie. Będzie to także debiut trenera Paulo Sousy w roli selekcjonera naszej drużyny narodowej. Podczas spotkania z dziennikarzami na pewno padną pytania związane z futbolem, ale na pierwszy plan może wyjść sytuacja zdrowotna Polaków. Transmisja środowej konferencji prasowej reprezentacji Polski w Polsacie News i na Polsatsport.pl.

Wtorkowy wieczór i środowy poranek to dla piłkarskiej reprezentacji Polski czas niepokoju i niepewności. Roman Kołtoń poinformował, że pierwszym rywalem Polski jest... koronawirus. Zakażony miał być jeden piłkarz i trzy osoby ze sztabu szkoleniowego. Teraz już wiemy, że w kraju na kwarantannie zostać musi Mateusz Klich. Informację przekazał rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski. 

 

Na Węgrzech Polska zagra więc bez pomocnika Leeds United. Kto go zastąpi? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy już podczas wieczornej konferencji prasowej w stolicy Węgier. Najprawdopodobniej jednak z tą decyzją trener Sousa wstrzyma się do czwartku. Piłkarzom będzie się bowiem przyglądał jeszcze podczas treningu na Puskas Arena. Zajęcia zaplanowano na godzinę 18:30. trzydzieści minut po rozpoczęciu oficjalnej konferencji prasowej.    

 

ZOBACZ TAKŻE: Podstawowy piłkarz reprezentacji Polski zakażony koronawirusem

 

Dla Portugalczyka Sousy czwartkowe starcie będzie debiutem w roli selekcjonera pierwszej reprezentacji. Nie tylko Polki, ale w ogóle. Nigdy bowiem wcześniej samodzielnie nie prowadził drużyny narodowej. W składzie drużyny desygnowanej przez debiutanta być może zobaczymy... debiutanta. Jak twierdzi dziennikarz Polsatu Sport Marcin Feddek  szkoleniowiec jest bowiem zachwycony Kamilem Piątkowskim z Rakowa Częstochowa. Ten "młokos" ma się pojawić w pierwszym składzie i z Kamilem Glikiem oraz Janem Bednarkiem stworzyć defensywne trio.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze