Babilon MMA 20: Walka wieczoru odwołana! Problemy zdrowotne Joachima Christensena

Sporty walki
Babilon MMA 20: Walka wieczoru odwołana! Problemy zdrowotne Joachima Christensena
fot. Polsat Sport
Babilon MMA 20: Walka wieczoru odwołana! Problemy zdrowotne Joachima Christensena

Łukasz Sudolski - Joachim Christensen to starcie, które miało zwieńczyć galę Babilon MMA 20. Niestety, walka została odwołana ze względu na problemy zdrowotne Duńczyka.

To miała być najtrudniejsza przeprawa Polaka w zawodowej karierze. Christensen (15-8, 5 KO, 5 SUB) to bowiem były zawodnik UFC. Sudolski (8-0, 5 KO, 1 SUB) będzie musiał jednak na to poczekać. Duńczyk z powodów zdrowotnych musiał wycofać się z tego pojedynku. Na znalezienie zastępstwa zabrakło już czasu. Tym samym walką wieczoru zostało starcie Krzysztofa Gutowskiego z Dawidem Śmiełowskim.

 

- Rano poczułem się bardzo źle. Bolał mnie brzuch. Starałem się dojść do siebie, poszedłem na długi spacer do lasu, ale było coraz gorzej. Nie wiem, co się stało. Prawdopodobnie chodzi o jedzenie. W tym momencie jestem zbyt słaby, żeby walczyć - przyznał Christensen.

 

- Przykro mi, że tak się zdarzyło. Ja byłem gotowy, ale rozumiem to - stwierdził Sudolski.

Czy walka Sudolski - Christensen dojdzie do skutku w najbliższej przyszłości?

- Ciężko mi coś powiedzieć. To dla mnie jedna z gorszych sytuacji. Będę rozmawiał z właścicielami i niedługo podejmie decyzję. Myślę, że to zestawienie ma sens - dodał matchmaker organizacji Artur Gwóźdź.

 

Sudolski to niepokonany zawodnik wagi półciężkiej. Ostatnie trzy walki wygrał przed czasem. Jego siłę poczuli Michał Gutowski, Mario Zgela oraz Mladen Kujundzić. Z kolei Christensen w 2016 roku zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie. Dla UFC bił się cztery razy. Zaliczył jedną wygraną - w 2017 roku przez nokaut z Bojanem Mihajloviciem.

 

Zobacz także: Gamrot przed walką z Holtzmanem: Głowa najważniejsza

 

To kolejny problem polskiej organizacji w ostatnim czasie, jeśli chodzi o najważniejszy pojedynek wieczoru. Nie tak dawno na gali KSW 59 z rozpiski na ostatniej prostej wypadł Serigne Ousmane Dia, czyli "Bombardier". Ostatecznie Mariusz Pudzianowskim, z którym miał się zmierzyć, walczył z Nikolą Milanoviciem.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie