PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Aluron CMC Warta Zawiercie.

Jurajscy Rycerze nie mają już marginesu błędu w walce o najlepszą czwórkę PlusLigi. Po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off z Jastrzębskim Węglem, muszą w sobotę wygrać w Zawierciu, żeby pozostać w grze. Transmisja spotkania Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

W tym sezonie PlusLigi rywalizacja we wszystkich trzech rundach fazy play-off toczy się do dwóch zwycięstw. Oznacza to, że zespół, który przegra pierwsze spotkanie, automatycznie staje pod ścianą – i taka sytuacja dotyczy również graczy Aluron CMC Warty Zawiercie. Mimo zaciętej walki w pierwszych dwóch partiach, Jurajscy Rycerze przegrali w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju 0:3.

 

– Nasze przyjęcie generalnie w całym meczu nie wyglądało rewelacyjnie, a szczególnie w końcówce pierwszego seta. Yacine Louati zrobił niezłą robotę na zagrywce, nie radziliśmy sobie, nie przyjmowaliśmy tego i potem na wysokich piłkach nie mieliśmy odpowiedniej skuteczności, a oni odwrócili losy tej partii – oceniał na gorąco tamto spotkanie przyjmujący Piotr Orczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorące pożegnanie z najzimniejszym obiektem PlusLigi! Hala Urania przechodzi do historii

 

Drugi mecz to jednak zupełnie inna historia, zwłaszcza że odbędzie się w Zawierciu, w Jurajskiej Twierdzy. Jastrzębianie, którzy u siebie świetnie radzili sobie w polu serwisowym, mogą więc stracić przewagę w tym elemencie.

 

Do tej pory ekipa Jastrzębskiego Węgla gościła w Zawierciu pięć razy, a cztery ostatnie wizyty kończyły się dopiero po pięciu setach. Jurajscy Rycerze wygrali tylko raz, w ubiegłym sezonie, i było to w ogóle pierwsze zwycięstwo w PlusLidze nad tym rywalem. Tie-breakiem zakończyło się też jedyne spotkanie w fazie play-off, dwa lata temu w walce o brąz.

 

– Tamte spotkania były grane przy pełnym dopingu i to nas niosło, bo zawsze Jastrzębski był faworytem. Teraz będzie ciężko, ale w tym sezonie graliśmy z nimi wyrównane starcia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Nie mamy się gdzie cofać, musimy iść na maksa. Mam nadzieję, że ta gra będzie dużo lepsza, a szczególnie w naszej sali zrobimy im większą szkodę zagrywką – przyznał atakujący Mateusz Malinowski.

 

Transmisja spotkania Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport, aluroncmc.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze