PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w sobotę, w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym PlusLigi, podejmą w Arenie Ursynów ekipę Trefla Gdańsk. Dla ekipy Andrei Anastasiego to mecz o "być albo nie być" – Musimy wygrać to spotkanie – zapowiedzieli stołeczni siatkarze. Relacja i wynik na żywo od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

Na etapie ćwierćfinałów rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa po porażce 1:3 w Gdańsku stoi pod ścianą. Żeby awansować do strefy medalowej, musi wygrać we własnej hali, a następnie pokonać rywali w Ergo Arenie.

 

– Damy z siebie wszystko. Bardzo chcemy zdobyć medal – stwierdził Jan Król, atakujący i najlepszy zawodnik VERVY w pierwszym meczu z Treflem. – Nie mamy już marginesu błędu. Pojedynek w Arenie Ursynów może okazać się naszym "być albo nie być" – dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gorące pożegnanie z najzimniejszym obiektem PlusLigi! Hala Urania przechodzi do historii

 

Po potyczce w Trójmieście zawodnicy VERVY doskonale zdają sobie sprawę, jak trudne czeka ich zadanie. Aby odnieść sukces, muszą zatrzymać przede wszystkim kapitalnego Mariusza Wlazłego, który nie tylko niesamowicie atakuje, ale i świetnie zagrywa. We znaki może dać im się też MVP pierwszego spotkania – Moritz Reichert. Niemiecki przyjmujący jest w wysokiej formie i godnie zastępuje kontuzjowanego Mateusza Mikę. O sile Trefla stanowią także drugi przyjmujący Bartłomiej Lipiński i środkowy Pablo Crer. 

 

– Największym atutem ekipy z Gdańska jest zespołowość. Każdy za każdego skoczyłby tam w ogień. Wierzę, że przeciwstawimy się rywalom i wrócimy do Gdańska na trzeci mecz – powiedział Piotr Graban, drugi trener VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. 

 

Relacja i wynik na żywo meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Trefl Gdańsk od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie