TAURON Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na półfinały fazy zasadniczej TAURON Ligi! Rywalizację w strefie medalowej rozpocznie spotkanie E.Leclerc Moya Radomki Radom z Grupa Azoty Chemikiem Police. Konfrontacja tych ekip zapowiada się naprawdę emocjonująco, bowiem w sezonie zasadniczym obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie i dwa razy zwycięsko wychodziła ta z Mazowsza. Zespół Ferhata Akbasa jest już w znacznie lepszej dyspozycji i w półfinale bierze pod uwagę tylko zwycięstwo. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Pierwszy mecz odbędzie się w Radomiu. Radomka jako jedyna z półfinałowych drużyn rozstrzygnęła awans w trzech spotkaniach. Trudne warunki, jakie postawiła DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, sprawiły, że radomianki rozpoczęły rywalizację w decydującej części rozgrywek od falstartu. Warto dodać, że w tym spotkaniu zabrakło Katarzyny Skorupy, której obecność w zespole ma duże znaczenie. Na dwa kolejne wróciła nie tylko rozgrywająca, ale również dołączyła mistrzyni świata Ana Bjelica. W takim składzie podopieczne Riccardo Marchesiego przechyliły szalę zwycięstw na swoją stronę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pary półfinałowe Tauron Ligi siatkarek

 

Mistrzynie Polski przeszły znacznie łatwiejszą drogę do półfinału. W ćwierćfinale bez problemu pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:1 i 3:0. Pierwsze skrzypce w zespole Akbasa odgrywała Jovana Brakocevic-Canzian, a towarzyszyły jej Marlena Kowalewska oraz Martyna Grajber.

 

W zasadniczej fazie sezonu radomianki zajęły drugie miejsce, a obrońca tytułu Chemik był trzeci. Radomka dwukrotnie pokonała policzanki i w obu spotkaniach drużyny musiały rozegrać po pięć setów. Niedzielne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny mają ambitne cele w tegorocznych rozgrywkach. – Nasz cel w tym sezonie jest wysoki. Chcemy zdobyć złoto – zapowiedziała Bjelica.

 

Relacja i wynik na żywo E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze