Zmarł były prezes PZTS i drużynowy mistrz kraju Wojciech Waldowski

Inne
Zmarł były prezes PZTS i drużynowy mistrz kraju Wojciech Waldowski
fot. PAP
W wieku 67 lat we wtorek zmarł Wojciech Waldowski.

W wieku 67 lat we wtorek zmarł Wojciech Waldowski, były prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i wielokrotny drużynowy mistrz kraju w barwach AZS Gliwice – poinformował PZTS na stronie internetowej.

Pochodzący z Wrocławia, a od wielu lat związany ze Śląskiem Waldowski był zawodnikiem grającym w ekstraklasie w AZS Gliwice – dołączył do zespołu po studiach na Politechnice Śląskiej, a później trenerem tego klubu (1985-1994). Był w kadrze narodowej juniorów. Z tenisem stołowym związany niemal całe życie, dwukrotnie pełnił funkcję szefa PZTS.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje trener piłkarski Alojzy Łysko

 

Pod koniec lat 70. zdobywał mistrzostwo Polski w składzie razem ze Stefanem Dryszelem, Witoldem Woźnicą i Markiem Skibińskim. Później nastąpiła era AZS Gdańsk, a śląski zespół odzyskał prymat po dekadzie. Waldowski był już trenerem, z kolei dalej w ekipie z Gliwic grał Dryszel, zaś obok niego: Piotr Molenda, Norbert Mnich i Mirosław Pierończyk.

 

Jeszcze w połowie marca Waldowski uczestniczył w Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach, gdzie zajął drugie miejsce w stawce 23 zawodników w kategorii 65-69 lat.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie