ATP Serbia Open: Bez kibiców na trybunach

Tenis
ATP Serbia Open: Bez kibiców na trybunach
fot. PAP/EPA
Zaplanowany w dniach 19-25 kwietnia tenisowy turniej ATP Serbia Open zostanie rozegrany bez udziału kibiców.

Zaplanowany w dniach 19-25 kwietnia tenisowy turniej ATP Serbia Open zostanie rozegrany bez udziału kibiców - poinformował jego organizator Djordje Djokovic, brat lidera światowego rankingu Novaka.

Powodem są ograniczenia dotyczące organizacji imprez masowych, jakie władze Serbii wprowadziły w związku z pandemią Covid-19. - Niestety w tym roku nie będzie fanów, jesteśmy w trudnej sytuacji, na co dzień wielu ludzi zaraża się wirusem - powiedział w wywiadzie dla serbskiej telewizji Nova S organizator imprezy ATP 250. Dodał, że z powodu kontuzji wykluczony jest udział w turnieju m.in. Borny Corica i Stana Wawrinki.

 

W ubiegłym roku w imprezie charytatywnej Adria Tour, zorganizowanej w Serbii i Chorwacji przez Novaka Djokovica uczestniczyło około 4 tysiące kibiców. Jednak zakończyła się ona bez sukcesu, gdyż sam Djokovic i kilku innych graczy zaraziło się wtedy koronawirusem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek nie zagra w finale debla

 

Organizator był wtedy mocno krytykowany za nagminny brak dystansu i masek u samych zawodników i kibiców, na dowód pojawiły nagrania wideo przedstawiające Novaka i innych graczy bawiących się w nocnych klubach w Belgradzie.

 

Turniej Serbia Open, traktowany przez "Djoko" i innych zawodników jako rozgrzewka przed French Open, w ubiegłych latach gromadził na trybunach nawet siedem tysięcy widzów. W tym roku ma zastąpić Hungarian Open, który był rozgrywany w latach 2017-2019.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze