PlusLiga: Daniel Castellani wciąż będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: Daniel Castellani wciąż będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn.

Argentyński trener Daniel Castellani będzie prowadził drużynę Indykpolu AZS w kolejnym sezonie PlusLigi - poinformował we wtorek klub. Według klubowych władz szkoleniowiec miał inne propozycje, ale postanowił pozostać w Olsztynie.

Castellani prowadzi olsztyński zespół od połowy sezonu 2019/2020, który przerwano z powodu koronawirusa. Jego podopieczni zajęli wówczas ósme miejsce w klasyfikacji końcowej. Z kolei miniony sezon zakończyli na 10. pozycji.

 

We wtorek olsztyński klub poinformował, że dotychczasowy szkoleniowiec będzie kontynuował swoją misję w kolejnym sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze Asseco Resovii górą w pierwszym meczu z Treflem Gdańsk

 

Zdaniem Argentyńczyka, miniony sezon był bardzo trudny dla każdego.

 

- Uważam, że mogliśmy zaprezentować się lepiej. Po rozmowach z władzami klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu. Lubię wyzwania, ponadto dobrze czuję się w Olsztynie i jest to dobre miejsce do rozwoju. Dlatego zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS - stwierdził.

 

Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski przekazał, że władze klubu zdecydowały zaproponować nową umowę Castellaniemu i cieszy się, że została ona przyjęta.

 

- Wiem, że trener Castellani miał inne propozycje, ale postanowił pozostać w Olsztynie. Jest świetnym fachowcem i jestem przekonany, że udowodni swoją wartość w kolejnym sezonie PlusLigi - powiedział.

 

Castellani w latach 2009-2010 prowadził reprezentację biało-czerwonych, zdobywając z nią pierwszy w historii polskiej siatkówki złoty medal mistrzostw Europy. W PlusLidze był wcześniej trenerem PGE Skry Bełchatów (2006-2009), z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, a także Zaksy Kędzierzy-Koźle (2012-2013). W swoim trenerskim dorobku ma także m.in. mistrzostwo Turcji.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie