Koronawirus: Co ze sportem po 9 kwietnia? Nowe regulacje

Inne
Koronawirus: Co ze sportem po 9 kwietnia? Nowe regulacje
fot. PAP
Obostrzenia w sporcie przedłużone do 18 kwietnia.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Przypomnijmy jakich obostrzeń musimy przestrzegać w sporcie.

25 marca w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zaostrzył restrykcje w okresie od 27 marca do 9 kwietnia. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serge Gnabry z koronawirusem

 


Działalność obiektów sportowych pozostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności.

 

Rozporządzenie dopuszcza możliwość organizacji współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie: dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, członków kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej.


Warunkiem udziału we współzawodnictwie jest brak publiczności oraz zachowanie odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.

 

Uczestnicy współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, podobnie jak sędziowie i trenerzy.

 

Możliwe jest indywidualne uprawianie sportu poza obiektami sportowymi z zastrzeżeniem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w miejscach objętych tym obowiązkiem, zachowania odległości miedzy osobami poruszającymi się pieszo oraz liczby uczestników znajdujących się w tym samym miejscu.

 

Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria - czytamy we fragmencie komunikatu rządu.

 

7 kwietnia w Polsce zanotowano 14 910 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 638 osób.

NP, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze