Najlepszy rezerwowy atakujący PlusLigi? Jakub Bucki znów został bohaterem jastrzębian

Siatkówka
Najlepszy rezerwowy atakujący PlusLigi? Jakub Bucki znów został bohaterem jastrzębian
fot. Polsat Sport
Jakub Bucki z nagrodą MVP za mecz z Vervą.

W drugim półfinałowym spotkaniu PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:1 i przypieczętował awans do finału. – Konsekwentna gra i zagrywka były kluczem do zwycięstwa – powiedział MVP tego starcia Jakub Bucki.

Szeroki skład jest mocnym atutem Jastrzębskiego Węgla w obecnym sezonie. W drugim półfinałowym starciu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa bardzo dobre zmiany dali Yacine Louati i Jakub Bucki. Rezerwowy atakujący jastrzębian został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) tego starcia. W drugim secie zastąpił Mohameda Al Hachdadiego. Wywalczył dla swej drużyny 21 punktów (15/23 = 65% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 3 punktowe bloki).

Zobacz także: Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w finale PlusLigi!

 

Bucki nie po raz pierwszy błysnął w roli rezerwowego. Kibice z pewnością pamiętają jego znakomity występ w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań (3:2), nie raz zaliczał też udane występy w PlusLidze.

 

Konsekwentna gra i zagrywka były kluczem do zwycięstwa. Zagrywka ustawia bardzo dużo, a my serwowaliśmy dziś mądrze. Kto miał ryzykować, ten ryzykował, a kto nie – ten nie. Udało nam się wygrać i bardzo się z tego cieszę – przyznał Bucki tuż po zakończeniu meczu. – Dopiero się rozkręcamy, więc coś tam zostawiliśmy na finał – dodał.

 

Jakub Bucki po trzech latach gry w drużynie Jastrzębskiego Węgla ma po zakończeniu sezonu zmienić barwy klubowe. Zasili Asseco Resovię, gdzie będzie pełnił rolę zmiennika Macieja Muzaja. Czy w Rzeszowie podtrzyma opinię najlepszego rezerwowego atakującego PlusLigi?

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze