PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport
W drugim półfinale VERVA podejmie Jastrzębski Węgiel.

Od upragnionej walki o złoto Jastrzębski Węgiel dzieli jedno spotkanie. Tylko i aż jedno spotkanie. Naprzeciw ekipy Andrei Gardiniego stanie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Rywal silny, z pięcioma mistrzami świata w składzie, z którym historycznie zawsze trudno się grało, ale którego przyjezdni po ciężkim boju zdołali pokonać w minioną sobotę w pierwszym meczu półfinałowym. Gospodarze są pod ścianą i jeśli myślą o finale PlusLigi, w środę muszą wygrać. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.

Po spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0 prowadzą podopieczni Gardiniego. Niewiele jednak brakowało, by nieco bliżej udziału w finale byli siatkarze ze stolicy. Mecz rozegrany 3 kwietnia był bowiem bardzo wyrównany, a jastrzębianie rozstrzygnęli go na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Mohamed Al Hachdadi - 25. Wśród przegranych najskuteczniejszy był Igor Grobelny z 16 oczkami. W hali rywala siatkarze VERVY udowodnili, że są w dobrej formie. U siebie są w stanie zagrać jeszcze lepiej i wyrównać stan półfinałowej rywalizacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze Asseco Resovii górą w pierwszym meczu z Treflem Gdańsk

 

Przyjezdni zrobią wszystko, by już w Warszawie zakończyć półfinałową rywalizację. – Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal. Miejmy nadzieję, że w środę staniemy na wysokości zadania i zakończymy tę rywalizację – stawia jasno sprawę Jakub Popiwczak, libero drużyny z Jastrzębia-Zdroju.

 

Co będzie kluczem do awansu? – Uważam, że decydującym czynnikiem i elementem będzie zagrywka. Jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mam nadzieję, że będziemy cieszyć się po tym meczu z awansu do finału – dodaje Jakub Bucki, którego piekielnie mocne serwisy w sobotnim starciu z VERVĄ walnie przyczyniły się do wygranej JW.

 

Łatwo nie będzie, bowiem stołeczni siatkarze wciąż mają ambicje na finał. Jeśli zespół ze stolicy zwycięży na własnym terenie i wyrówna rywalizację 1:1, w weekend zmierzy się w Jastrzębiu-Zdroju w decydującym starciu. Emocje gwarantowane!

 

Transmisja meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Jastrzębski Węgiel od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze