Zadecydował złoty set! MKS Ślepsk Malow Suwałki siódmą drużyną PlusLigi

Trener Andrzej Kowal.

W drugim spotkaniu o 7. miejsce w PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Pierwszy mecz 3:1 wygrała ekipa z Suwałk, w tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji miał wyłonić "złoty set". Wygrali go siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki, którzy zostali siódmą drużyną obecnego sezonu.

Pierwszy set przyniósł sporo walki, dobrej gry obu ekip i toczył się przy przewadze siatkarzy z Suwałk. Gdy udało się im zablokować Pawła Halabę, mieli piłkę setową przy stanie 20:24. Jurajscy rycerze obronili się w dwóch akcjach, ale Kevin Klinkenberg skutecznym atakiem zamknął tę część meczu (22:25).

W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy poprawili zagrywkę, prezentowali się skutecznie w ataku i w efekcie pewnie wygrali 25:19. Set numer trzy rozpoczął się po myśli suwalczan (4:8), ale siatkarze Aluronu szybko opanowali sytuację, a w końcówce seta uzyskali wyraźną przewagę. Błąd serwisowy gości ustalił wynik tej części meczu na 25:22.

Czwarta partia długo przebiegała pod dyktando zawiercian, którzy uzyskali prowadzenie 17:10, by następnie przegrać... sześć kolejnych akcji (17:16). Zdołali odzyskać inicjatywę. Garrett Muagututia wywalczył piłkę meczową (24:21), rywale obronili się w dwóch akcjach, ale Grzegorz Bociek skutecznym atakiem zakończył mecz (25:23).

Siódmą drużynę obecnego sezonu miał więc wyłonić "złoty set", którego ostatecznie wygrała ekipa MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:23); złoty set – 10:15

Warta: Garrett Muagututia, Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Paweł Halaba, Gualberto Flavio, Maximiliano Cavanna – Michał Żurek (libero) oraz Gjorgi Gjorgiev, Grzegorz Bociek. Trener: Igor Kolakovic.
Ślepsk: Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Kacper Gonciarz. Trener: Andrzej Kowal.