PlusLiga: Rywalizacja o piąte miejsce rozstrzygnięta!

W rewanżowym meczu o 5. miejsce w PlusLidze Trefl Gdańsk przegrał z Asseco Resovią 0:3. W pierwszym spotkaniu również wygrali siatkarze z Rzeszowa (3:1), którzy wygrali tę rywalizację.

Premierowa odsłona rewanżowego starcia miała bardzo wyrównany przebieg. Co prawda gdańszczanie odskoczyli w końcówce na trzy oczka, po ataku Karola Urbanowicza prowadzili 23:20. Cztery kolejne akcje wygrali jednak goście – gdy atakiem blok-aut popisał się Klemen Cebulj to oni mieli piłkę setową (23:24). Mariusz Wlazły doprowadził do rywalizacji na przewagi. Wojnę nerwów wygrali rzeszowianie. Atak Karola Butryna przypieczętował ich zwycięstwo (30:32) i zakończył trwającą 38 minut rywalizację.

Set numer dwa nie przyniósł większych emocji. Siatkarze Asseco Resovii błyskawicznie wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (3:8), którą utrzymywali w dalszej części. Byli skuteczniejsi w ofensywie, a w końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie. As serwisowy Damiana Domagały dał im piłkę setową, a dwie ostatnie akcje seta to zepsute zagrywki po obu stronach (18:25).

Siatkarze Trefla, po wyrównanym początku, długo utrzymywali przewagę w trzeciej odsłonie (12:9, 16:14). W końcówce prowadzili po ataku Wlazłego 23:21, ale rzeszowianie znów, jak w pierwszym secie zdołali odrobić straty. Mieli piłkę meczową (23:24), Wlazły doprowadził do gry na przewagi, w której popisał się nawet asem serwisowym (26:25), ale to Asseco Resovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:28).

Najwięcej punktów: Mariusz Wlazły (15), Bartłomiej Lipiński (12), Moritz Reichert (12) – Trefl; Karol Butryn (15), Klemen Cebulj (14) – Asseco Resovia. MVP: Fabian Drzyzga.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 0:3 (30:32, 18:25, 26:28)

Trefl: Bartłomiej Mordyl, Marcin Janusz, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński – Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Bartosz Pietruczuk, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski. Trener: Michał Winiarski.
Resovia: Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Nicolas Szerszeń, Piotr Hain, Karol Butryn, Klemen Cebulj – Michał Potera (libero) oraz Damian Domagała, Paweł Woicki. Trener: Alberto Giuliani.

Pierwszy mecz 1:3; Asseco Resovia wygrała rywalizację o 5. miejsce.