Tokio 2020: Pierwsi olimpijczycy zostali zaszczepieni

Inne
Tokio 2020: Pierwsi olimpijczycy zostali zaszczepieni
fot. PAP

Kenia rozpoczęła szczepienia olimpijczyków i paraolimpijczyków przed igrzyskami w Tokio. Na stadionie Kasarani w Nairobi pierwszą dawkę leku przyjęło 75 sportowców, którzy trenują na tym obiekcie w tzw. "bańce". Komitet olimpijski kraju poinformował, że program szczepień obejmie 3500 osób.

W tym gronie są nie tylko sportowcy, ale i trenerzy oraz osoby towarzyszące reprezentacji, m.in. lekarze i fizjoterapeuci. Na igrzyskach w Tokio trzon kenijskiej reprezentacji stanowić będą lekkoatleci, bokserzy oraz zespół kobiet i mężczyzn w siedmioosobowym rugby.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Ostatnie igrzyska Allyson Felix

 

Kenia planuje wysłać do stolicy Japonii stuosobową reprezentację olimpijczyków. MKOl nie obliguje narodowych komitetów do zaszczepienia sportowców, ale rekomenduje takie postępowanie.

 

W 2016 r. w Rio de Janeiro Kenia (w reprezentacji było 89 osób) zajęła 15. miejsce w klasyfikacji medalowej, najwyższe spośród krajów afrykańskich. Jej przedstawiciele zdobyli 13 medali - sześć złotych, sześć srebrnych i brąz. Po mistrzostwo olimpijskie sięgnęli wyłącznie lekkoatleci: Jemima Sumgong w maratonie kobiet i Eliud Kipchoge w rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie oraz Faith Kipyegon w biegu kobiet na 1500 m i Vivian Cheruiyot na 5000 m, a także wśród mężczyzn: David Rudisha na 800 m i Conselsus Kipruto na 3000 m z przeszkodami.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie