NHL: Hat-trick Matthewsa, szósta wygrana z rzędu Maple Leafs

Szósta wygrana z rzędu Maple Leafs.

23-letni Auston Matthews zdobył trzy gole i miał asystę, a jego Toronto Maple Leafs pokonali Ottawa Senators 6:5 w sobotnim meczu hokejowej ligi NHL. To ich szósta wygrana z rzędu.

Matthews wpisał się na listę strzelców w 9., 10. i 40. minucie. To jego trzeci hat-trick w karierze. Z dorobkiem 31 bramek jest liderem najskuteczniejszych w sezonie 2020/21 w NHL.

Pochodzący z Arizony Matthews jest również pierwszym zawodnikiem urodzonym w Stanach Zjednoczonych, który uzyskał minimum 30 goli w każdym z pierwszych pięciu sezonów w słynnych rozgrywkach.

W ekipie Maple Leafs wyróżnił się także m.in. Mitchell Marner, który zapisał na koncie jedno trafienie oraz trzy asysty.

Efektowne zwycięstwa po 5:0 odniosły zespoły Winnipeg Jets i Calgary Flames. Pierwsi wygrali na wyjeździe z Montreal Canadiens, drudzy - u siebie z Edmonton Oilers.

W obu spotkaniach pierwsze tercje kończyły się bezbrakowym remisem, a worek z golami rozwiązywał się w drugiej odsłonie.

W Dallas miejscowi Stars już po 109 sekundach prowadzili 2:0 (Jason Robertson, Joel L'Esperance) z Florida Panthers. W 10. minucie Jamie Benn podwyższył na 3:0. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:1.

W przeszłości Dallas Stars szybciej dwa gole strzelili w listopadzie 1992 roku, jeszcze pod nazwą Minnesota North Stars - w 66 sekund z Tampa Bay Lightning (4:1).