Dmitrij Muserski przedłużył kontrakt z japońskim Suntory Sunbirds

Siatkówka
Dmitrij Muserski przedłużył kontrakt z japońskim Suntory Sunbirds
fot. PAP/EPA
Dmitrij Muserski przedłużył kontrakt z japońskim Suntory Sunbirds.

Wyjaśniło się, gdzie mistrz olimpijski Dmitrij Muserski spędzi sezon 2021/22. Oczywiście nie będzie to Asseco Resovia Rzeszów, a Suntory Sunbirds. Naturalizowany reprezentant Rosji zdecydował się na kontynuowanie kariery w Japonii.

Ligi azjatyckie kuszą siatkarskie gwiazdy przede wszystkim wysokimi zarobkami. Wielu siatkarzy chciałoby zapisać w swoim CV kontrakt z japońskiej, chińskiej czy koreańskiej ligi, jednak w większości przypadków udaje się to tylko tym wybitnym. Bez wątpienia takim jest mierzący 217 cm Muserski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alekno zdradził powody przejścia na emeryturę. "Porażki pochłaniają mnie od środka"

 

Jeszcze nie tak dawno pojawiły się informacje, że w przyszłym sezonie zawodnikiem Resovii miałby być rzekomo Muserski. Sami zainteresowani jednak szybko zdementowali te plotki. Jak poinformował BO Sport agent zawodnika Wiktor Iwanow, słynny środkowy, a w Japonii atakujący w sezonie 2021/22 nadal będzie reprezentował barwy Suntory Sunbirds.

 

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie 4 kwietnia zakończył sezon w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie wraz z Suntory Sunbirds sięgnął po tytuł mistrza kraju. Sam gracz został natomiast wybrany MVP rozgrywek. W finale Muserski i spółka pokonali Panasonic Panthers Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski również przedłużył kontrakt ze swoim klubem z Hirakaty.

 

 

32-letni Muserski od trzech lat występuje w japońskim zespole Suntory Sunbirds. Wcześniej przez kilkanaście lat grał w rosyjskiej ekipie Biełogorje Biełgorod. Od wielu lat jest reprezentantem Rosji. Wraz z kolegami sięgnął między innymi po złoto olimpijskie w 2012 roku, po triumf w Lidze Światowej w 2011 oraz 2013 roku czy po złoto mistrzostw Europy z 2013 roku.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie