Challanger Split: Kacper Żuk - Lukas Rosol. Relacja i wynik na żywo

Kacper Żuk w 1/16 finału Challanger Split 2 na kortach ziemnych zmierzy się na z Czechem Lukasem Rosolem. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Polak, który awansował do turnieju głównego z eliminacji. Relacja i wynik na żywo z meczu Kacper Żuk - Lukas Rosol na Polsatsport.pl.

22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego w eliminacjach do turnieju głównego był rozstawiony z numerem 2. W nich pokonał kolejno bez straty seta Chorwata Milię Poljicaka i Francuza Tristana Lamasine'a.

We wtorek przyjdzie mu się zmierzyć w 1/16 finału Challanger Split 2 z Lukasem Rosolem. Faworytem tego pojedynku jest Żuk. Polak musi jednak mieć się na baczności, ponieważ jego rywal w przeszłości ograł... samego Rafaela Nadala. Czech dokonał tej sztuki w 2. rundzie Wimbledonu w 2012 roku.

35-latek obecnie nie prezentuje jednak wysokiej formy. Podczas pierwszego turnieju w Splicie, który został rozegrany w ubiegłbym tygodniu, odpadł już po pierwszej rundzie. Jego pogromcą okazał się Serb Danilo Petrovic.

Ze znacznie lepszej strony pokazał się Żuk, który udział w zmaganiach zakończył dopiero po półfinale. W nim uległ Słoweńcowi Blazowi Kavcicowi 6:2, 3:6, 2:6. Czy i tym razem Polak dotrze do tej fazy turnieju? Najpierw musi jednak pokonać Rosola.

Relacja i wynik na żywo z meczu Kacper Żuk - Lukas Rosol na Polsatsport.pl. Początek meczu około 12:00.