As po taśmie! Wypróbowany przepis Vervy na zakończenie meczu (WIDEO)

W pierwszym spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wygrali na wyjeździe 3:2 z PGE Skrą Bełchatów. Pięciosetową konfrontację zakończył Bartosz Kwolek, któremu dopisało szczęście podczas zagrywki. Drużyna ze stolicy nie po raz pierwszy w tym sezonie zakończyła mecz... asem serwisowym po taśmie.

27 marca, drugi mecz Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk w ćwierćfinale PlusLigi. Było 2:2 w setach i 14:13 w tie-breaku, gdy w polu serwisowym pojawił się Michał Kozłowski. Rezerwowy rozgrywający Vervy posłał piłkę tak, że przewinęła się ona po taśmie i zaskoczyła siatkarzy Trefla. Spotkanie trwało 138 minut i zostało rozstrzygnięte w tak zaskakujący sposób.

14 kwietnia, pierwszy mecz o trzecie miejsce w PlusLidze PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa. Wynik 2:2 i 19:20 w tie-breaku. Grę wznowił Bartosz Kwolek. Piłka szczęśliwie przewinęła się po taśmie i wpadła w pole rywali, co rozstrzygnęło mecz. 143 minuty walki i wypróbowany sposób warszawskiej drużyny na zakończenie meczu.