Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Manchester City. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Manchester City.

Manchester City pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 2:1, dzięki czemu przypieczętował awans do półfinału Ligi Mistrzów. Wynik otworzył Jude Bellingham. Po zmianie stron gole dla gości strzelili Riyad Mahrez i Phil Foden. Zobaczcie skrót meczu Borussia Dortmund - Manchester City.

Ekipa City zwyciężyła w pierwszym spotkaniu na własnym obiekcie 2:1, ale statystyka pokazuje, że nie jest to bardzo korzystny rezultat. Do środy na 27 drużyn, które wygrały w takim stosunku pierwszy mecz, aż 15 ostatecznie odpadło.

W 15. minucie prowadzenie Borussii Dortmund dał Bellingham i w tym momencie to niemiecki zespół był w półfinale. Faworyzowani goście ruszyli do ataku, ale długo nie potrafili złamać obrony dortmundczyków. Jeszcze przed przerwą w słupek trafił Kevin de Bruyne. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 55. minucie. Wówczas za zagranie piłki ręką przez Emre Cana sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Mahrez.

BVB nie miała wyjścia i musiała śmielej zaatakować. Jednak zamiast zdobyć zwycięską bramkę nadziała się na kontrę. W 75. minucie na 2:1 dla Manchesteru trafił Foden i praktycznie rozstrzygnął losy dwumeczu. Gospodarze do awansu potrzebowali bowiem aż trzech goli. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

"The Citizens" tym samym przerwali ćwierćfinałową klątwę. W trzech poprzednich sezonach zespół Josepa Guardioli odpadł właśnie na tym etapie. - Na początku meczu baliśmy się porażki, jednak po stracie gola udźwignęliśmy presję. Awans do półfinału naprawdę wiele dla nas znaczy - przyznał niemiecki pomocnik City Ilkay Guendogan.

Całe spotkanie z ławki rezerwowych BVB obejrzał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:2 (0:1)
Bramki: Bellingham 15 - Mahrez 55 (k), Foden 75

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (81. Steffen Tigges), Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro - Jude Bellingham (80. Julian Brandt), Emre Can, Mahmoud Dahoud (75. Thorgan Hazard) - Ansgar Knauff (68. Giovanni Reyna), Erling Braut Haaland, Marco Reus

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Kevin De Bruyne, Rodri, Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez (88. Raheem Sterling), Bernardo Silva, Phil Foden

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Manchester City.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.