NHL: Porażki drużyn z czołówki. Wymęczona wygrana obrońców tytułu

Kontratak w dogrywce przyniósł zwycięstwo obrońcom Pucharu Stanleya

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z Florida Panthers 3:2 w czwartkowym meczu ligi NHL. W 54. sekundzie dogrywki o ich zwycięstwie przesądził Victor Hedman. Porażki poniosły z kolei inne czołowe zespoły - Washington Capitals i Toronto Maple Leafs.

Mistrzowie NHL dwukrotnie odrabiali straty. Na gola Patrica Hornqvista odpowiedział Alex Killorn, a po trafieniu Anthony’ego Duclaira, do remisu doprowadził Ross Colton. W dogrywce zwycięski gol padł po kontrataku gospodarzy.

Pod względem liczby uderzeń "Pantery" były zdecydowanie lepsze, miały dwa razy więcej strzałów (38 do 19), ale nie przełożyło się to na końcowy sukces. Zwycięstwo odniósł zespół Lightning, mimo że po raz trzeci z rzędu zabrakło kapitana Stevena Stamkosa. Z powodu kontuzji opuści on co najmniej 10 spotkań.

Na czele Central Division są ekipy Lightning i Carolina Hurricanes – po 60 punktów, a Panthers zajmują trzecie miejsce - 59. Drużyna Hurricanes tym razem pokonała Nashville Predators 4:1.

W obecnych rozgrywkach po 60 pkt mają też Vegas Golden Knights, Washington Capitals i Toronto Maple Leafs, a liderami NHL są Colorado Avalanche - 64.

W czwartek Capitals i Maple Leafs poniosły porażki po 2:5, odpowiednio z Buffalo Sabres i Winnipeg Jets. Po dwa gole dla Jets strzelili Nikolaj Ehlers i Kyle Connor. Swój tysięczny mecz w NHL rozegrał Nicklas Backstrom , ale szwedzki napastnik Capitals święto miał popsute.

W Bostonie miejscowi Bruins triumfowali w rywalizacji z New York Islanders 4:1, a 300. zwycięstwo w karierze zaliczył bramkarz gospodarzy Tuukka Rask.

W innym czwartkowym spotkaniu New York Rangers już po 12 minutach prowadzili z New Jersey Devils 3:0, a ostatecznie wygrali 4:0. W strzałach różnica też była bardzo duża 33-16. W bramce zwycięzców doskonale spisywał się Rosjanin Igor Szestiorkin, który czyte konto zachował w drugim meczu z rzędu.

Z kolei w potyczce Dallas Stars - Columbus Blue Jackets to goście jako pierwsi posłali krążek do siatki. W końcówce drugiej tercji „Gwiazdy” wyszły na prowadzenie 2:1, a w trzeciej podwyższyły wynik na 4:1. Dwa trafienia były dziełem Denisa Gurianowa.