NHL: Broniący Pucharu Stanleya Tampa Bay Lightning sromotnie polegli

Pokonać zespół Tampa Bay Lightning to duża sztuka. Tym bardziej tak wysoko, jak zrobili to Nashville Predators

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z Nashville Predators 2:7 we wtorkowym meczu ligi NHL. Gospodarze wygrali 11. z rzędu spotkanie, w którym po dwóch tercjach prowadzili. Tym razem po 40 minutach rywalizacji Predators wygrywali 4:1.

Już po pierwszej tercji gospodarze wygrywali 3:0. Trzy gole w rywalizacji z mistrzami NHL strzelili także w ostatniej części spotkania.

Dwie bramki zdobył Viktor Arvidsson, który miał też asystę, po golu i asyście dołożyli Roman Josi i Rocco Grimaldi. To piąty sukces Predators w sześciu ostatnich występach ligowych.

Rem Pitclick w wieku 24 lat uzyskał pierwszy punkt w rozgrywkach NHL - asysta przy bramce Coltona Sissonsa na 1:0.

Dla Lightning gole strzelili Brayden Point (na 1:3) i Yanni Gourde (2:5). Z kolei Ryan McDonagh rozegrał 700. spotkanie w karierze w NHL i został 39. aktywnym obrońcą, który osiągnął tę granicę. Wystąpił w 184 meczach Tampa Bay i 516 New York Rangers.

- Dzisiaj wieczorem nie wygraliśmy ani jednej bitwy - przyznał po jubileuszowym występie.

Trzy z sześciu wtorkowych meczów skończyły się wynikami 3:2 po dogrywce lub karnych. W wyjazdowych potyczkach Florida Panthers wygrali z Dallas Stars, a Calgary Flames pokonali Toronto Maple Leafs. W ekipie" Płomieni" zagrał Milan Lucic, dla którego był to występ numer 1000. Przed przeprowadzka do Calgary Kanadyjczyk serbskiego pochodzenia grał w Boston Bruins, Los Angeles Kings i Edmonton Oilers.

Z kolei Washington Capitals rozgromili Philadelphia Flyers 6:1, mimo że obie drużyny oddały podobną liczbę strzałów 32-30. W debiucie w barwach stołecznego klubu Anthony Mantha zdobył gola i miał asystę. Po raz 800. na lód wyjechał obrońca stołecznej ekipy John Carlson, a Aleksandr Owieczkin zdobył swoją 728. bramkę w NHL.

Flyers to szósty klub najlepszej hokejowej ligi świata, w rywalizacji z którym Rosjanin zdobył co najmniej 40 punktów za gole i asysty.