PKO BP Ekstraklasa: Wyjazdowe zwycięstwo Pogoni Szczecin w Bielsku-Białej

Kacper Kozłowski otworzył wynik meczu w Bielsku-Białej.

Ekstraklasowi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali na własnym obiekcie z Pogonią Szczecin 0:2. Gole dla gości zdobyli Kacper Kozłowski i Sebastian Kowalczyk.

W 27. min. Portowcy przeprowadzili, w obrębie pola karnego rywala koronkową akcję. Piłka trafiła do Jakuba Bartkowskiego, który mając przed sobą Michala Peskovica nie potrafił go pokonać.

Jednak sześć minut później bielski golkiper nie uratował swojej drużyny od utraty gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Kucharczyka dobrą "główką" popisał się Kacper Kozłowski.

Na pięć minut przed przerwą bliski wyrównania byli "Górale". Piłkę po strzale z rzutu wolnego Michała Rzuchowskiego dobrze ustawiony Dane Stipica wypiąstkował w pole.

W 62. min. sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni za faul Bartłomieja Kręcichwosta na Bartkowskim, a dwie minuty później pewnie go wykorzystał Sebastian Kowalczyk.

W 75. min. Pogoń powinna postawić kropkę nad i, ale Bartkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Podbeskidzie im bliżej było końca meczu, tym miało wyraźniejszą przewagę, ale nie potrafiło nawet zmniejszyć rozmiaru porażki.

Ostatnie cztery minuty Pogoń grała w osłabieniu. Wykorzystała ona wcześniej limit zmian, a kontuzji doznał Benedikt Zech.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Kazimierza Kiszczaka. Według oficjalnej strony klubowej bielszczan zmarły był "najstarszym kibicem Podbeskidzia. W tym roku skończyłby 98 lat, a jeszcze 96 urodziny świętował na stadionie, którego był stałym bywalcem".

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: Kozłowski 33, Kowalczyk 64 (k)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Dmytro Baszłaj - David Niepsuj (65. Karol Danielak), Jakub Hora (71. Peter Wilson), Michał Rzuchowski, Desley Ubbink (84. Marco Tulio), Łukasz Sierpina (65. Marko Roginic) - Kamil Biliński (65. Dominik Frelek), Bartłomiej Kręcichwost

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata (57. Mariusz Malec) - Michał Kucharczyk (82. Luka Zahovic), Kacper Kozłowski (70. Rafał Kurzawa), Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (70. Tomas Podstawski), Sebastian Kowalczyk - Adrian Benedyczak (82. Kacper Smoliński)

Żółte kartki: Hora, Niepsuj, Kręcichwost - Benedyczak, Triantafyllopoulos