TAURON Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź. Relacja i wynik na żywo

E.Leclerc Moya Radomka Radom i ŁKS Commercecon Łódź spotkają się w trzecim meczu o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarek. W serii do trzech zwycięstw jest 2-0 dla radomskiej drużyny, która w sobotę może skończyć tę rywalizację. Relacja i wynik na żywo meczu E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź na Polsatsport.pl od godziny 14:45.

Radomianki zajęły drugie miejsce w sezonie zasadniczym TAURON Ligi i uznawane były za faworytki rywalizacji o brąz. Że nie bezpodstawnie, udowodniły w pierwszym meczu z ŁKS. 10 kwietnia pewnie wygrały w we własnej hali 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

W drugim spotkaniu nie poszło już tak gładko. W łódzkiej Sport Arenie to gospodynie wygrały dwa początkowe sety, a radomianki wracały później "z dalekiej podróży". W trzecim secie przejęły inicjatywę, bardzo dobrze serwowały i szybko zdobyły kilka punktów przewagi, którą utrzymały do końca partii.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, dopiero w jej dalszej części ekipa gości wyszła na prowadzenie 11:8. ŁKS doprowadził jednak do remisu 18:18, później było 22:22. Spokój w końcówce zachowały przyjezdne i wygrały 25:23.

W tie-breaku radomianki walka była bardzo zacięta, a na wyżyny umiejętności wspinała się mistrzyni świata i Europy Ana Bjelica, którą mocno wspierała Bruna Honorio Marques. Łodzianki do końca walczyły, ale uległy 13:15. Cały mecz przegrały 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15) i w rywalizacji o brąz znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.

Relacja i wynik na żywo meczu E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź na Polsatsport.pl od godziny 14:45.